Poradna

Články k tématu

Z vašich dotazů na téma: společné soužití, společné jmění manželů

Je mi 70 let, manžel nechce
na nic přispět a žije s
jinou ženou. Co můžu
dělat?

otázka
Dobrý den nevím si rady. 

Je mi 70 let manzel před 5 lety navázal vztah se svou bývalou a její dcerou. Od ty doby mi dává pouze 5000 Kč a na nic nechce přispět prý jsou to jeho peníze.Jsem poměrně dost nemocná a tak trochu víc na dně. REKL MI AT SI DELAM CO CHCI.Ted si začal vařit sám, aby mi nemusel nic dávat

Máme velký dům o který se starám z 90% sama

Prosím poraďte. Předem děkuji

odpověď
Dobrý den,

mezi povinnosti manželů patří i zabezpečení svého protějšku - v manželství byste měli mít v zásadě oba stejnou životní úroveň. Pokud tedy například jeden z manželů disponuje většími prostředky než druhý a druhému adekvátně nepřispívá na živobytí tak aby se to srovnalo, je to situace napadnutelná u soudu, protože neplní svou zákonnou povinnost.

Ve Vašem případě se tedy zřejmě lze buďto pokusit toto manželovi připomenout a pokusit se o narovnání vztahu, a nebo mu  navrhnout rozvod - v takovém případě byste museli rozdělit veškerý majetek, který spadá do Společného jmění manželů (SJM) a každému z vás by náležela polovina, ze které by pak následně po rozvodu mohl majetkově těžit a zajistit si tak samostatnou existenci.

S pozdravem

tým Rozvod-poradna.cz
Další otázky na dané téma
Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

A jaký bude ten váš rozvod?

Jen pár kliknutí vás dělí od rozvodových dokumentů připravených "na míru" pro váš případ. Rozvodové dokumenty ke stažení a podrobné instrukce co s nimi - to je Průvodce rozvodem.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
V případě, že nezletilé děti spolu máte, bude potřeba před samotnou žádostí o rozvod podat návrh na úpravu poměrů dětí po rozvodu (je součástí tohoto průvodce - bude vytvořen v dalších krocích).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .