Kolik stojí rozvod

Cena za rozvod závisí hodně na tom, zda jste s partnerem schopni se dohodnout na podrobnostech rozvodu.
Může to být pár tisíc, ale může vás to i zruinovat.

Chcete-li ušetřit, doporučujeme projít níže naše
tipy ohledně hladkého rozvodu.

A potom si u nás vyrobte vlastní rozvodové dokumenty v podobě, která vám hladký průběh rozvodu umožní.

 
Cena za rozvod dohodou

Rozumné ceny dosáhnete jen při rozvodu dohodou

Cena - rozvod dohodou

Máte-li štěstí a se svým partnerem se na rozvodu a podrobnostech okolo zvládnete domluvit, máte vyhráno - rozvod vás nezruinuje. Zaplatíte jen soudní poplatky a cenu za přípravu dokumentů a jste rozvedení.

Na soudních poplatcích zaplatíte jen 2 000,- Kč za podání návrhu na rozvod manželství. Za přípravu dokumentů pro nesporný rozvod na této stránce zaplatíte řádově stokoruny - u právníků totéž vyjde na jednotky tisíc.

Spočítejte si tu svou cenu za rozvodové dokumenty v průvodci níže na této stránce.

Cena za rozvod sporný

Bez dohody je rozvod dražší.

Cena za rozvod sporný

Na soudních poplatcích zaplatíte:

  • 2 000,- Kč za podání návrhu na rozvod manželství
  • 2 000,- Kč za návrh na zahájení řízení o vypořádání SJM (pokud se nedokážete vypořádat Dohodou). V takovém případě přidejte 5 000 Kč za každou nemovitou věc a 15 000 Kč za každou firmu, které jsou předmětem sporu.
  • řízení o péči o děti (a výživné na děti) je od soudních poplatků naštěstí osvobozeno

Ta nejvyšší položka jsou však jednoznačně ceny za právní služby. Pokud totiž nemáte ve všem shodu a rozvod je tedy "sporný", bude se u soudu vysvětlovat, dokazovat, navrhovat, namítat a nebudete-li mít advokáta a protistrana ano, může se stát, že vás "utáhne" na nějaké procesní věci jen díky vaší neznalosti práva a toho "jak to u soudu chodí". Většina rozvodů v ČR se děje bez advokátů, ale zvažte si sami, nakolik je váš střet zásadní, zda očekáváte že protistrana bude mít advokáta, a o jak velké částky se budete soudit - zda se vám vyplatí či nevyplatí zaplatit si právní zastoupení. Za právníka totiž ve většině složitějších případů budete platit desítky tisíc.

Upozornění Nezapomeňte rovněž, že v případě, že protistrana je zastupována advokátem a soud prohrajete, budete platit tzv. "soudní výlohy", které jsou většinou v řádu jednotek tisíc Kč.

 
 
 

Jak na ten Váš konkrétní rozvod

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

1
Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?