Co je potřeba k rozvodu

Rozvodové dokumenty a "papíry"

Vše co je potřeba k rozvodu - veškeré dokumenty - si na této stránce připravíte on-line a za rozumnou cenu.

Průvodce žádostí o rozvod
 
Dokumenty potřebné k rozvodu

Podklady k rozvodu

Jaké dokumenty jsou potřeba pro rozvod manželství?

Rozvod manželství je schvalován výhradně soudem. Budete potřebovat několik soudních rozhodnutí (rozsudků), v závislosti na parametrech Vašeho manželství. Jde v zásadě o následující rozsudky:

  1. rozhodnutí o poměrech dětí po rozvodu: máte-li nezletilé děti, je nejdříve ze všeho potřeba soudně určit, jaké budou jejich poměry po rozvodu
  2. vypořádání společného majetku: většina párů nemá oddělené SJM (Společné jmění manželů). U nesporných rozvodů je soudem požadováno ještě před samotným rozvodem určit, jak bude majetek po rozvodu rozdělen - aby se tím zamezilo zbytečným budoucím sporům či nejasnostem.
  3. rozhodnutí o rozvodu manželství, které je až posledním krokem v rozvodovém řízení

Podání jednotlivých dokumentů na soud je provázeno příslušným soudním poplatkem - způsob podání dokumentů i konkrétní výše soudního poplatku a způsob jeho zaplacení se pro každý dokument liší. Když si tyto dokumenty připravíte prostřednictvím našeho On-line průvodce rozvodem, dozvíte se přesné pokyny pro placení soudních poplatků i pro správné podávání dokumentů na soud přímo zde a nemůžete tak udělat chybu.

Jak získat rozvodové dokumenty

Jak získat rozvodové dokumenty?

Pro získání soudních rozsudků k rozvodu musíte podat k místně příslušnému soudu následující návrhy:

  1. Návrh na úpravu poměrů dětí
  2. Návrh na vypořádání společného jmění manželů
  3. Návrh na rozvod manželství

Všechny tyto dokumenty si můžete vyrobit on-line zde na našem webu, stačí několik kliknutí. On-line průvodce níže Vám všechny tyto dokumenty nabídne ke stažení ve formátu PDF a DOC v hotové podobě, připravené k podání rovnou na soud. Dozvíte se i, ke kterému soudu a jak dokumenty podat a co můžete čekat dále.

Rozvodové dokumenty ověřené advokátem

Šablony rozvodových dokumentů na našem webu jsou ověřeny advokátní kanceláří Márie Chvajové Staňkové a jsou ověřeny mnohaletou praxí. Nemusíte se tedy bát, že by vám soud dokumenty vracel k přepracování a oddaloval tak samotný rozvod.

Dokumenty ověřené advokátní kanceláří
 

Stáhněte si rozvodové dokumenty "na míru"

Jen pár kliknutí vás dělí od rozvodových dokumentů připravených "na míru" pro váš případ. Rozvodové dokumenty ke stažení a podrobné instrukce co s nimi - to je Průvodce rozvodem.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
V případě, že nezletilé děti spolu máte, bude potřeba před samotnou žádostí o rozvod podat návrh na úpravu poměrů dětí po rozvodu (je součástí tohoto průvodce - bude vytvořen v dalších krocích).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .