Co je potřeba k rozvodu

Rozvodové dokumenty a "papíry"

Vše co je potřeba k rozvodu - veškeré dokumenty - si na této stránce připravíte on-line a za rozumnou cenu.

Průvodce žádostí o rozvod
 
Dokumenty potřebné k rozvodu

Podklady k rozvodu

Jaké dokumenty jsou potřeba pro rozvod manželství?

Rozvod manželství je schvalován výhradně soudem. Budete potřebovat několik soudních rozhodnutí (rozsudků), v závislosti na parametrech Vašeho manželství. Jde v zásadě o následující rozsudky:

  1. rozhodnutí o poměrech dětí po rozvodu: máte-li nezletilé děti, je nejdříve ze všeho potřeba soudně určit, jaké budou jejich poměry po rozvodu
  2. vypořádání společného majetku: většina párů nemá oddělené SJM (Společné jmění manželů), je proto potřeba ještě před rozvodem určit, jak bude majetek po rozvodu rozdělen
  3. rozhodnutí o rozvodu manželství, které je až posledním krokem v rozvodovém řízení

Podání jednotlivých dokumentů na soud je provázeno příslušným soudním poplatkem - způsob podání dokumentů i konkrétní výše soudního poplatku a způsob jeho zaplacení se pro každý dokument liší. Když si tyto dokumenty připravíte prostřednictvím tohoto webu, dozvíte se přesné pokyny pro placení soudních poplatků i pro správné podávání dokumentů na soud přímo zde a nemůžete tak udělat chybu.

Jak získat rozvodové dokumenty

Jak získat rozvodové dokumenty?

Pro získání soudních rozsudků k rozvodu musíte podat k místně příslušnému soudu následující návrhy:

  1. Návrh na úpravu poměrů dětí
  2. Návrh na vypořádání společného jmění manželů
  3. Návrh na rozvod manželství

Všechny tyto dokumenty si můžete vyrobit on-line zde na našem webu, stačí několik kliknutí. On-line průvodce níže Vám všechny tyto dokumenty nabídne ke stažení ve formátu PDF a DOC v hotové podobě, připravené k podání rovnou na soud. Dozvíte se i, ke kterému soudu a jak dokumenty podat a co můžete čekat dále.

Jak na rozvod manželství
K rozvodu je toho potřeba relativně hodně a ve většině případů to není vůbec jednoduché - možná překvapivě je to těžší, než se oženit/vdát. To však neznamená, že byste to měli vzdát. Rozvedlo se mnoho lidí před Vámi. Jde jen o to se rozhodnout, a pak “do toho praštit”.
Moudré však je předem si zjistit co nejvíce informací o tom, jak postupovat, abyste jak se říká “nenarazili” a aby Vás rozvod nestál zbytečně majlant.
 
 

Postup Vašeho rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
V případě, že nezletilé děti spolu máte, bude potřeba před samotnou žádostí o rozvod podat návrh na úpravu poměrů dětí po rozvodu (je součástí tohoto průvodce - bude vytvořen v dalších krocích).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .