Co je potřeba k rozvodu

Rozvodové dokumenty a "papíry"

Vše co je potřeba k rozvodu - veškeré dokumenty - si na této stránce připravíte on-line a za rozumnou cenu.

Průvodce žádostí o rozvod
 
Dokumenty potřebné k rozvodu

Podklady k rozvodu

Jaké dokumenty jsou potřeba pro rozvod manželství?

Rozvod manželství je schvalován výhradně soudem. Budete potřebovat několik soudních rozhodnutí (rozsudků), v závislosti na parametrech Vašeho manželství. Jde v zásadě o následující rozsudky:

  1. rozhodnutí o poměrech dětí po rozvodu: máte-li nezletilé děti, je nejdříve ze všeho potřeba soudně určit, jaké budou jejich poměry po rozvodu
  2. vypořádání společného majetku: většina párů nemá oddělené SJM (Společné jmění manželů). U nesporných rozvodů je soudem požadováno ještě před samotným rozvodem určit, jak bude majetek po rozvodu rozdělen - aby se tím zamezilo zbytečným budoucím sporům či nejasnostem.
  3. rozhodnutí o rozvodu manželství, které je až posledním krokem v rozvodovém řízení

Podání jednotlivých dokumentů na soud je provázeno příslušným soudním poplatkem - způsob podání dokumentů i konkrétní výše soudního poplatku a způsob jeho zaplacení se pro každý dokument liší. Když si tyto dokumenty připravíte prostřednictvím našeho On-line průvodce rozvodem, dozvíte se přesné pokyny pro placení soudních poplatků i pro správné podávání dokumentů na soud přímo zde a nemůžete tak udělat chybu.

Jak získat rozvodové dokumenty

Jak získat rozvodové dokumenty?

Pro získání soudních rozsudků k rozvodu musíte podat k místně příslušnému soudu následující návrhy:

  1. Návrh na úpravu poměrů dětí
  2. Návrh na vypořádání společného jmění manželů
  3. Návrh na rozvod manželství

Všechny tyto dokumenty si můžete vyrobit on-line zde na našem webu, stačí několik kliknutí. On-line průvodce níže Vám všechny tyto dokumenty nabídne ke stažení ve formátu PDF a DOC v hotové podobě, připravené k podání rovnou na soud. Dozvíte se i, ke kterému soudu a jak dokumenty podat a co můžete čekat dále.

Rozvodové dokumenty ověřené advokátem

Šablony rozvodových dokumentů na našem webu jsou ověřeny advokátní kanceláří Márie Chvajové Staňkové a jsou ověřeny mnohaletou praxí. Nemusíte se tedy bát, že by vám soud dokumenty vracel k přepracování a oddaloval tak samotný rozvod.

Dokumenty ověřené advokátní kanceláří
 

Stáhněte si rozvodové dokumenty "na míru"

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.
arrowPodrobnosti vašeho rozvodu se rýsují níže

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?