Jak probíhá rozvod

Rozvodové řízení

Rozvodové řízení probíhá ve většině případů velmi podobně a kvůli podání žádosti o rozvod není třeba platit právníky. Dokumenty potřebné k úspěšnému rozvodovému řízení si na našem webu připravíte sami, v klidu a za zlomek ceny.

Průvodce žádostí o rozvod
 
Rozvod bez právníka

Jak probíhá rozvodové řízení

Jak se rozvést

Rozvod je z právního hlediska sledem několika kroků (samostatných soudních řízení), z nichž samotné rozhodnutí o žádosti o rozvod je až krokem posledním. Jde v zásadě o tyto hlavní kroky, které na sebe navazují (nelze je přeskočit):

  1. máte-li děti, je třeba soudně určit, jaké budou jejich poměry po rozvodu
  2. máte-li společný majetek a chcete se rozvést "nesporně", je třeba majetek vypořádat
  3. rozvod manželství

Ani jeden z těchto kroků není zcela automatický - pamatujte, jde o soudní řízení, tzn. rozhoduje soudce. Soudce/soudkyně tedy může rozhodnout, že Vás třeba nerozvede. Nebo že Vaši dohodu o poměrech dětí neschválí (tudíž se pak ani nelze rozvést). Na všechny tyto eventuality je třeba se připravit - v tom Vám může pomoci náš průvodce rozvodem níže. Stačí zodpovědět pár dotazů ve čtyřech krocích, vyplnit vaše osobní údaje, a náš systém vám připraví rozvodové dokumenty "na míru", a přitom v kvalitě, garantované právníky.

Jak na rozvod manželství
K rozvodu je toho potřeba relativně hodně a ve většině případů to není vůbec jednoduché - možná překvapivě je to těžší, než se oženit/vdát. To však neznamená, že byste to měli vzdát. Rozvedlo se mnoho lidí před Vámi. Jde jen o to se rozhodnout, a pak “do toho praštit”.
Moudré však je předem si zjistit co nejvíce informací o tom, jak postupovat, abyste jak se říká “nenarazili” a aby Vás rozvod nestál zbytečně majlant.
 
 

Postup Vašeho rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
V případě, že nezletilé děti spolu máte, bude potřeba před samotnou žádostí o rozvod podat návrh na úpravu poměrů dětí po rozvodu (je součástí tohoto průvodce - bude vytvořen v dalších krocích).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .