Poradna

Z vašich dotazů na téma: bydliště manželů, postup rozvodu

Můžu žádat o rozvod i
když stále bydlíme spolu?

Články k tématu
otázka dotaz z: 1. 2. 2022
Dobrý den, můžu podat žádost o rozvod bez ohledu na to, že žijeme s manželem spolu ale manželství neplní už svoji funkci. Z našeho manželství nejsou děti a ani majetek. Děkuji
odpověď aktualizováno: 4. 2. 2022
Dobrý den, ano, lze to, pokud tzv. "nevedete společnou domácnost". Můžete tedy bydlet ve stejném domě/bytě, ale musíte odděleně hospodařit (mít oddělené finance, nákupy, vaření apod.) a intimně nežít. S pozdravem tým Rozvod-poradna.cz
Více informací

Postup rozvodu závisí na schopnosti manželů dohodnout se. Pokud se manželé dohodnou na rozvodu, péči o děti i rozdělení majetku, jde o nesporný rozvod, který je rychlý a méně komplikovaný. Pokud dohoda není možná, následuje sporný rozvod, který může trvat roky, zahrnuje složitá soudní řízení a přináší nejistotu a finanční rizika.

Více ...

Více ...

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?