Žádost o rozvod

(vzor 2024)

Návrh na rozvod si na našem webu připravíte sami - vzorová žádost o rozvod se automaticky vyplní dle Vámi zadaných údajů.

Dostanete podrobné instrukce jak rozvodové dokumenty odeslat k soudu, jaké přiložit přílohy, které podpisy úředně ověřit.

V případě nejasností je vám k dispozici naše poradna s 500 dotazy klientů.

Průvodce žádostí o rozvod
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 
Rozvod bez právníka

Jak správně napsat

Návrh na rozvod

Dokument "Žádost o rozvod" (či "Návrh na rozvod") se správně nazývá "Žaloba o rozvod manželství". Rozvod je přitom v zásadě jen řadou rutinních úkonů, pro které - podobně jako v případě svatby - není potřebná osobní návštěva právníka. Stačí správně vyplnit kvalitní, prověřené vzorové dokumenty.

V ČR se měsíčně rozvádí tisíce lidí. A přestože každý rozvod je tak trochu jiný, pro drtivou většinu žádostí o rozvod jsou vyhovující velmi obdobné právní dokumenty.

Žádost o rozvod si můžete napsat i sami. Není to sice těžké, ale riskujete, že něco uděláte špatně, a celý rozvod se tím protáhne, soud vás bude vyzývat k doplnění, větší chyby by dokonce mohly celý rozvod zmařit. Takovéto riziko je zřejmě zbytečné, když si můžete vzorovou "Žádost o rozvod" (aktuální pro rok 2024) naklikat on-line na tomto webu.

Po vyplnění několika základních údajů pro vás systém automaticky připraví Žádost o rozvod tak, aby byla hotovým dokumentem připraveným k podání na soud. Formulář průvodce vás přitom nenechá udělat chybu - je to tedy o dost spolehlivější než ručně vyplňovat pochybné vzory stažené z internetu.

 
 
Rozvodové dokumenty ověřené advokátem

Šablony rozvodových dokumentů na našem webu jsou ověřeny advokátní kanceláří Márie Chvajové Staňkové a jsou ověřeny mnohaletou praxí. Nemusíte se tedy bát, že by vám soud dokumenty vracel k přepracování a oddaloval tak samotný rozvod.

Dokumenty ověřené advokátní kanceláří
 
Dokumenty potřebné k rozvodu

Žádost o rozvod není jediným potřebným dokumentem

Pro >rozvod manželství budete potřebovat několik soudních rozhodnutí (rozsudků), v závislosti na parametrech vašeho manželství. Jde v zásadě o následující rozsudky:

  1. rozhodnutí o poměrech dětí po rozvodu: máte-li nezletilé děti, je nejdříve ze všeho potřeba soudně určit, jaké budou jejich poměry po rozvodu
  2. vypořádání společného majetku: většina párů nemá oddělené SJM (Společné jmění manželů). U nesporných rozvodů je soudem požadováno ještě před samotným rozvodem určit, jak bude majetek po rozvodu rozdělen - aby se tím zamezilo zbytečným budoucím sporům či nejasnostem.
  3. rozhodnutí o rozvodu manželství, které je až posledním krokem v rozvodovém řízení

Podání jednotlivých dokumentů na soud je provázeno příslušným soudním poplatkem - způsob podání dokumentů i konkrétní výše soudního poplatku a způsob jeho zaplacení se pro každý dokument liší. Když si tyto dokumenty připravíte prostřednictvím našeho On-line průvodce rozvodem, dozvíte se přesné pokyny pro placení soudních poplatků i pro správné podávání dokumentů na soud přímo zde a nemůžete tak udělat chybu.

 

"Návrh na rozvod manželství" on-line

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?