Poradna

Články k tématu

Z vašich dotazů na téma: postup rozvodu, dělení majetku

Je potřeba dohoda o majetku,
když žádný nemáme?

otázka

zajímalo by mě jestli je potřeba dohoda o majetku sepsat, když jsme vše nabyli před svatbou a po té již nic. Půjčka včetně splácení je napsána na jednoho už x let před manželstvým. Auto na druhého a spořící účet taky. V podstatě je tedy vše vyřešeno.

odpověď

Dobrý den, chcete-li se rozvést nesporně (dohodou), je opravdu potřeba mít podepsanou dohodu o majetku. I kdyby v ní mělo být napsáno, že žádný společný majetek nemáte. Určitě ale máte např. nějaké vybavení domácnosti, to je také majetek, který by se mělo vyřešit, komu po rozvodu připadne.

S pozdravem

tým Rozvod-poradna.cz

Další otázky na dané téma
Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

A jaký bude ten váš rozvod?

Jen pár kliknutí vás dělí od rozvodových dokumentů připravených "na míru" pro váš případ. Rozvodové dokumenty ke stažení a podrobné instrukce co s nimi - to je Průvodce rozvodem.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
V případě, že nezletilé děti spolu máte, bude potřeba před samotnou žádostí o rozvod podat návrh na úpravu poměrů dětí po rozvodu (je součástí tohoto průvodce - bude vytvořen v dalších krocích).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .