Poradna

Z vašich dotazů na téma: sporný rozvod, společné soužití

Rozvádíme se. Musím
manžela trpět v bytě, nebo
ho můžu vyhodit?

Články k tématu
otázka dotaz z: 20. 12. 2022
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat zda mohu chtít aby manžel odešel z bytu za jeho nevěry ?nebo ho musím trpět doma ?deti mi už byli soudem svěřeny do péče a teď nás čeká rozvod . Manžel se obhajuje tím,ze mám vůči němu vyzivovaci povinnost a nemohu ho ,,vyhodit”. 

Předem dekuji za odpověď
odpověď aktualizováno: 23. 12. 2022
Dobrý den,

v zásadě by bylo nejlepší, pokud byste se pokusili společně zamyslet nad tím, jak uspořádat vaše poměry po rozvodu. Měli byste se pokusit o dohodu. Kdo bude kde bydlet? Jak se rozdělí majetek? Čí budou případné společné nemovitosti? Nepíšete, zda je byt váš nebo ne, bez toho se nedá nic bližšího určit.

Bez dohody je vše složitější. Snaha "vyhodit ho" nemá příliš oporu v zákoně, protože máte společné jmění manželů - vše co vlastníte, je tedy společné, tedy patří oběma. Pokud se nedohodnete o způsobu jak rozdělit SJM, budete ještě tři roky po rozvodu mít společné jmění a vše bude obou. Pokud byste SJM rozdělili, bylo by jasné, čí je byt a bylo by i jasné, kdo tedy má právo v něm bydlet.

Vyživovací povinnost máte vůči sobě oba dva - manželé by měli mít oba zhruba stejnou životní úroveň, pokud by jeden z nich měl úroveň vyšší, má povinnost zajistit obdobnou úroveň i druhému z manželů.

Více najdete například zde: https://www.rozvod-poradna.cz/majetek

S pozdravem

tým Rozvod-poradna.cz
Více informací

Pokud se nemůžete s manželem/manželkou dohodnout na rozvodu, bude váš rozvod složitější, zejména pokud máte nezletilé děti a společný majetek. Doporučuje se dosáhnout alespoň částečné dohody o majetku a péči o děti, aby se předešlo dlouhým soudním sporům. Na našem webu můžete jednoduše připravit vzorovou žádost o sporný rozvod, která se automaticky vyplní dle vašich údajů. Kromě samotné žádosti o rozvod je nezbytné předem vyřešit poměry dětí po rozvodu. Naše šablony a průvodci vám pomohou vyplnit potřebné dokumenty správně a podat je na příslušný soud, čímž vám usnadní celý proces rozvodu.

Více ...

Více ...

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?