Poradna

Články k tématu

Z vašich dotazů na téma: sporný rozvod, společné soužití

Rozvádíme se. Musím
manžela trpět v bytě, nebo
ho můžu vyhodit?

otázka
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat zda mohu chtít aby manžel odešel z bytu za jeho nevěry ?nebo ho musím trpět doma ?deti mi už byli soudem svěřeny do péče a teď nás čeká rozvod . Manžel se obhajuje tím,ze mám vůči němu vyzivovaci povinnost a nemohu ho ,,vyhodit”. 

Předem dekuji za odpověď
odpověď
Dobrý den,

v zásadě by bylo nejlepší, pokud byste se pokusili společně zamyslet nad tím, jak uspořádat vaše poměry po rozvodu. Měli byste se pokusit o dohodu. Kdo bude kde bydlet? Jak se rozdělí majetek? Čí budou případné společné nemovitosti? Nepíšete, zda je byt váš nebo ne, bez toho se nedá nic bližšího určit.

Bez dohody je vše složitější. Snaha "vyhodit ho" nemá příliš oporu v zákoně, protože máte společné jmění manželů - vše co vlastníte, je tedy společné, tedy patří oběma. Pokud se nedohodnete o způsobu jak rozdělit SJM, budete ještě tři roky po rozvodu mít společné jmění a vše bude obou. Pokud byste SJM rozdělili, bylo by jasné, čí je byt a bylo by i jasné, kdo tedy má právo v něm bydlet.

Vyživovací povinnost máte vůči sobě oba dva - manželé by měli mít oba zhruba stejnou životní úroveň, pokud by jeden z nich měl úroveň vyšší, má povinnost zajistit obdobnou úroveň i druhému z manželů.

Více najdete například zde: https://www.rozvod-poradna.cz/majetek

S pozdravem

tým Rozvod-poradna.cz
Další otázky na dané téma
Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

A jaký bude ten váš rozvod?

Jen pár kliknutí vás dělí od rozvodových dokumentů připravených "na míru" pro váš případ. Rozvodové dokumenty ke stažení a podrobné instrukce co s nimi - to je Průvodce rozvodem.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
V případě, že nezletilé děti spolu máte, bude potřeba před samotnou žádostí o rozvod podat návrh na úpravu poměrů dětí po rozvodu (je součástí tohoto průvodce - bude vytvořen v dalších krocích).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .