Poradna

Články k tématu

Z vašich dotazů na téma: styk prarodičů s dětmi

Jak se bránit proti
zpochybňování naší péče
ze strany matky?

otázka
Dobrý den,

osměluji se požádat o radu. 

 Syn je sice již půl roku rozvedený, ale jeho bývalá manželka i po rozvodu stále využívá služeb nejméně dvou organizací podporujících matky s dětmi, kam měsíčně dochází na sezení s dětmi i mým synem. Nyní si k těmto dvěma organizacím ještě našla psychiatra, dokonce v jiném okrese. Dělá to na mě dojem, že chce za každou cenu najít instituci, která by zpochybnila úroveň péče mého syna o vnoučata (4 a 6 let). Děti jsou u syna 2x měsíčně na prodloužené víkendy, jezdím k němu, abych je viděla a hraji si s nimi a neshledávám v jejich chování žádné anomálie. Rovněž školka i škola je hodnotí jako normální bezproblémové děti.

Může se můj syn proti tomuto pokračujícímu a rozšiřujícímu se posuzování dětí nějak bránit? Podle mě je to zatěžuje. 

 Děkuji vám předem za radu. S přáním hezkého dne
odpověď
Dobrý den,

nepíšete o žádných dalších indiciích, které by měly naznačit, že jde ze strany matky o "naschvál". Z tohoto pohledu lze tedy pouze říct, že rozvod je jednou z nejtěžších životních situací a je zcela běžné, že v té době lidé vyhledávají pomoc od známých, od rodiny, i od odborníků. Pokud matka dětí nepodniká žádné explicitní kroky, kterými by Vás chtěla od vnuků oddělit, tak lze doporučit se do záležitostí Vašeho syna a jeho manželky nemíchat a řešit si jen svůj styk s vnuky. Pokud by v tomto byly problémy, lze se styku s vnuky domáhat Vaší samostatnou žalobou (bez souvislosti s případnými žalobami mezi rozvádějcími se manželi). 

S pozdravem


tým Rozvod-poradna.cz
Další otázky na dané téma
Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

A jaký bude ten váš rozvod?

Jen pár kliknutí vás dělí od rozvodových dokumentů připravených "na míru" pro váš případ. Rozvodové dokumenty ke stažení a podrobné instrukce co s nimi - to je Průvodce rozvodem.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
V případě, že nezletilé děti spolu máte, bude potřeba před samotnou žádostí o rozvod podat návrh na úpravu poměrů dětí po rozvodu (je součástí tohoto průvodce - bude vytvořen v dalších krocích).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .