Poradna

Články k tématu

Z vašich dotazů na téma: styk prarodičů s dětmi

Jak po rozvodu funguje styk
prarodičů s dětmi?

otázka

Dobrý den,

připravuji návrh na rozvod, ale mám dotaz k následujícímu. Z důvodu mě ne zcela známého moje matka, babička dcer, trvala na styku s vnučkami, a je vytvořená dohoda o styku, kdy má stanovené termíny 1x měsíčně a 2x týden o prázdninách. Jedná se o běžnou praxi. Jak bude vypadat po rozvodu takováto běžná praxe o styku s vnučkami. Jelikož se budeme o dcery nějakým způsobem půlit v opatrování, byl by defacto jeden šizen na styku, pokud by to narušoval styk s babičkou. To nezmiňuji právo druhé babičky. Toto je v podstatě důvod proč není dosud vyřešen návrh na rozvod.

Děkuji za odpověď

odpověď

Dobrý den, prarodiče mají nárok na styk s dětmi podobně jako rodiče. Doporučujeme však z praktického hlediska nemíchat je do dohody o styku. Už tak bývá dost těžké takové dohody dosáhnout ve dvou, při více stranách by se to mohlo zbytečně zkomplikovat, a to by bylo hlavně v neprospěch dětí. Ve skutečnosti se tyto věci obvykle řeší tak, že dosáhnete s manželkou dohody a necháte ji posvětit soudem. Následně si každý z Vás zajistí styk svých rodičů s dětmi (tedy prarodičů dětí), v rámci své části času. Je to logické a v zásadě i spravedlivé.

S pozdravem

tým Rozvod-poradna.cz

Další otázky na dané téma
Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

A jaký bude ten váš rozvod?

Jen pár kliknutí vás dělí od rozvodových dokumentů připravených "na míru" pro váš případ. Rozvodové dokumenty ke stažení a podrobné instrukce co s nimi - to je Průvodce rozvodem.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
V případě, že nezletilé děti spolu máte, bude potřeba před samotnou žádostí o rozvod podat návrh na úpravu poměrů dětí po rozvodu (je součástí tohoto průvodce - bude vytvořen v dalších krocích).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .