Poradna

Z vašich dotazů na téma: dělení majetku, výživné na děti

Může mi manžel místo
placení alimentů věnovat
část domu?

Články k tématu
  • Dělení majetkuCo to je SJM a jak se dělí majetek manželů po rozvodu
  • Kolik stojí rozvodCena za rozvod závisí zejména na tom, zda máte dohodu. Může to být pár tisíc, ale může vás to i zruinovat.
  • Dohoda o majetkuCo by měla obsahovat dohoda o vypořádání SJM a jak ji správně sepsat
  • Jak se rozvéstPopis průběhu rozvodového řízení
otázka dotaz z: 3. 10. 2021

Dobrý den.Chci se zeptat, zda jde udelat v případě rozvodu to, (ze by manzel nechal me a deti bydlet v nasem spolecnem dome, on by se odstehoval k milence), kdyby jsme se dohodli,ze me nebude platit alimenty, ale budu mit alimenty v jeho casti domu.tim padem se nebudeme muset navzajem vyplatit (na to nemame ani jeden) a ani prodavat dum. Kdyz si to vypočítal,tak by padla pulka jeho platu na alimenty(mame 3 deti,on celkem slusny plat).A pulka domu je zhruba cena na 20 let placeni alimentu. Hypoteku ani pujcky nemame, pouze u nejbližší rodiny a ti to zatim nechteji vratit. Snad je to trosku srozumitelně napsané.

Děkuji mnohokrát za odpověď.pěkný den

odpověď aktualizováno: 5. 10. 2021

Dobrý den, lze uzavřít dohodu o rozdělení majetku, v takovém případě nárok na výživné mít nebudete. Nicméně toto se týká pouze výživného Vás osobně, nikoliv výživného na děti - to nelze zrušit, musí se platit vždy. Výše výživného se určuje podle majetkových poměrů obou manželů a podle potřeb dětí - tak, aby životní úroveň dětí byla obdobná jako životní úroveň jejich obou rodičů. Ideálně doporučujeme dohodnout se o obojím - jak o rozdělení majetku, tak o vztazích s dětmi včetně výživného na děti. Když uzavřete dohody, které nebudou pro děti nevýhodné (tj. výše výživného na děti bude adekvátní Vašim majetkovým poměrům a jejich potřebám), pak soud dohody bez problémů schválí. Všechny tyto dokumenty si můžete sami naklikat v Průvodci na našem webu.

S pozdravem

tým Rozvod-poradna.cz

Více informací

Do společného jmění manželů (SJM) patří veškerý majetek nabytý během manželství, s výjimkou majetku pořízeného před sňatkem, dědictví a darů výlučně jednoho z manželů. SJM zahrnuje společné vybavení domácnosti, nemovitosti, auta, hypotéky a dluhy. Při rozvodu se tento majetek dělí rovným dílem bez ohledu na výši příjmů jednotlivých manželů. Pokud jeden z manželů investoval do majetku druhého, má nárok na polovinu těchto investic, což může být problematické prokázat u soudu. Hypotéky při rozvodu mohou komplikovat situaci, ale možné řešení je prodej nemovitosti nebo splátkový kalendář.

Více ...

Více ...

Články k tématu
  • Dělení majetkuCo to je SJM a jak se dělí majetek manželů po rozvodu
  • Kolik stojí rozvodCena za rozvod závisí zejména na tom, zda máte dohodu. Může to být pár tisíc, ale může vás to i zruinovat.
  • Dohoda o majetkuCo by měla obsahovat dohoda o vypořádání SJM a jak ji správně sepsat
  • Jak se rozvéstPopis průběhu rozvodového řízení
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?