Poradna

Z vašich dotazů na téma: dělení majetku, naše služby

Musím do dohody vyjmenovat
všechen majetek?

Články k tématu
  • Dělení majetkuCo to je SJM a jak se dělí majetek manželů po rozvodu
  • Kolik stojí rozvodCena za rozvod závisí zejména na tom, zda máte dohodu. Může to být pár tisíc, ale může vás to i zruinovat.
  • Dohoda o majetkuCo by měla obsahovat dohoda o vypořádání SJM a jak ji správně sepsat
  • Jak se rozvéstPopis průběhu rozvodového řízení
otázka dotaz z: 3. 10. 2021

Dobrý den, moc se omlouvám, ale z předešlé odpovědi od Vás jsem pochopila,že dohoda je možna i bez přesného určení komu která položka připadne. Snažím se jen vyřešit vše na Vašich stránkách,rychle a snadno,tak chci jen zjistit,zda to lze takto přes Vás realizovat nebo zda budu muset navštívit pravníka. Zda se dá s formulářem víc pracovat? Viz Vaše odpověd: pokud jste schopni dospět k dohodě, že majetek bude rozdělen půl napůl, tak by mělo být možné realizovat nesporný rozvod, ikdyž nebudete přesně schopni stanovit částky. Procentuální vyjádření je dostačující číselný údaj pro  rozvod manželství.

Děkuji

odpověď aktualizováno: 4. 10. 2021

Ano, psali jsme že stačí rozdělení co komu připadne a nemusíte vyčíslovat konkrétní hodnoty. Majetek však na nějaké položky rozdělit musíte, nelze napsat vše je napůl, protože taková dohoda asi není vymahatelná, ten majetek musí být alespoň vyjmenován, jinak nikdo neví o čem jste se vlastně dohodli, že vlastně bylo součástí SJM a že po rozvodu bude napůl. Stačí tedy například napsat, že peníze na běžném účtě xy připadnou manželovi, peníze na spořícím účtě xy připadnou manželce, polovina majetku xy připadne manželovi, polovina majeteku xy připadne manželce, a nemusíte nikde vyčíslovat žádné částky. Majetek se však vyjmenovat musí. Dále, kdyby vám něco ve znění dokumentu nevyhovovalo, dá se v závěru stáhnout výsledný dokument ve formátu DOCX a upravit cokoli ručně ve Wordu.

S pozdravem

tým Rozvod-poradna.cz

Více informací

Do společného jmění manželů (SJM) patří veškerý majetek nabytý během manželství, s výjimkou majetku pořízeného před sňatkem, dědictví a darů výlučně jednoho z manželů. SJM zahrnuje společné vybavení domácnosti, nemovitosti, auta, hypotéky a dluhy. Při rozvodu se tento majetek dělí rovným dílem bez ohledu na výši příjmů jednotlivých manželů. Pokud jeden z manželů investoval do majetku druhého, má nárok na polovinu těchto investic, což může být problematické prokázat u soudu. Hypotéky při rozvodu mohou komplikovat situaci, ale možné řešení je prodej nemovitosti nebo splátkový kalendář.

Více ...

Více ...

Články k tématu
  • Dělení majetkuCo to je SJM a jak se dělí majetek manželů po rozvodu
  • Kolik stojí rozvodCena za rozvod závisí zejména na tom, zda máte dohodu. Může to být pár tisíc, ale může vás to i zruinovat.
  • Dohoda o majetkuCo by měla obsahovat dohoda o vypořádání SJM a jak ji správně sepsat
  • Jak se rozvéstPopis průběhu rozvodového řízení
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?