Poradna

Z vašich dotazů na téma: dělení majetku, společné jmění manželů, výživné na děti

Mám nárok na manželovy
nemovitosti nabyté před
manželstvím? A co když mne
posílá i s dětmi pryč?

Články k tématu
  • Dělení majetkuCo to je SJM a jak se dělí majetek manželů po rozvodu
  • Kolik stojí rozvodCena za rozvod závisí zejména na tom, zda máte dohodu. Může to být pár tisíc, ale může vás to i zruinovat.
  • Dohoda o majetkuCo by měla obsahovat dohoda o vypořádání SJM a jak ji správně sepsat
  • Jak se rozvéstPopis průběhu rozvodového řízení
otázka dotaz z: 17. 10. 2022
Dobrý den 

chtěla bych se zeptat žijí s manželem 19let s toho 11let jsme vzatý ma dva baráky které nenabyl se mnou v manželství mám nárok na nějaké majetkové vyrovnání nebo ne? predmanzelskou smlouvu nemáme máme spolu tři nezletilé deti věk 11,6,5 kdybych byla bez dětí nechci nic jde mi jen o děti nechci aby nebyli zabezpečeny chce ať jdu do podnájmu mela bych odejít před rozvodem nebo ne na jednu stranu bych se ráda dohodla aby nás nechal v baráku kde deti vyrůstají ale on nechce a nabizi mi jen nábytek 

moc děkuji za odpověď
odpověď aktualizováno: 19. 10. 2022
Dobrý den,

do SJM spadá jen majetek, který byl nabyt za trvání manželství, na tyto nemovitosti tedy nárok nemáte.

Pokud jde o děti, ty mají nárok na pravidelné výživné, doporučujeme tedy se s manželem na výši tohoto výživného co nejdříve dohodnout (měl by vám je posílat od okamžiku rozchodu, i před samotným rozvodem). Nedohodnete-li se, je potřeba ihned požadovat výživné u soudu - děti musí být zabezpečené.

Pokud jde o bydlení, doporučujeme zvážit situaci tak, abyste co nejméně zkomplikovali život dětem (z tohoto pohledu by tedy bylo ideální zůstat tam kde dosud), ale na druhou stranu tak, aby nedocházelo ke zbytečným konfliktům (nevycházíte-li spolu dobře - je lepší se prestěhovat), a zároveň abyste byla schopna se postavit na vlastní nohy a vlastní bydlení (předpokládám spolu s dětmi) si sama bez větších problémů financovat. Tj. vaše bydlení by mělo být adekvátně drahé k tomu, jaké máte příjmy).

S pozdravem

tým Rozvod-poradna.cz
Více informací

Do společného jmění manželů (SJM) patří veškerý majetek nabytý během manželství, s výjimkou majetku pořízeného před sňatkem, dědictví a darů výlučně jednoho z manželů. SJM zahrnuje společné vybavení domácnosti, nemovitosti, auta, hypotéky a dluhy. Při rozvodu se tento majetek dělí rovným dílem bez ohledu na výši příjmů jednotlivých manželů. Pokud jeden z manželů investoval do majetku druhého, má nárok na polovinu těchto investic, což může být problematické prokázat u soudu. Hypotéky při rozvodu mohou komplikovat situaci, ale možné řešení je prodej nemovitosti nebo splátkový kalendář.

Více ...

Více ...

Články k tématu
  • Dělení majetkuCo to je SJM a jak se dělí majetek manželů po rozvodu
  • Kolik stojí rozvodCena za rozvod závisí zejména na tom, zda máte dohodu. Může to být pár tisíc, ale může vás to i zruinovat.
  • Dohoda o majetkuCo by měla obsahovat dohoda o vypořádání SJM a jak ji správně sepsat
  • Jak se rozvéstPopis průběhu rozvodového řízení
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?