Poradna

Z vašich dotazů na téma: dělení majetku, nesporný rozvod

Děti máme vyřešeny, ale
soud nás nechce rozvést bez
dohody o společném majetku,
i když žádný nemáme

Články k tématu
  • Dělení majetkuCo to je SJM a jak se dělí majetek manželů po rozvodu
  • Kolik stojí rozvodCena za rozvod závisí zejména na tom, zda máte dohodu. Může to být pár tisíc, ale může vás to i zruinovat.
  • Dohoda o majetkuCo by měla obsahovat dohoda o vypořádání SJM a jak ji správně sepsat
  • Jak se rozvéstPopis průběhu rozvodového řízení
otázka dotaz z: 22. 1. 2023
Dobrý den 

chci se zeptat s manželem jsme osm let od sebe dítě mám soudně svěřené do péče po celou dobu co jsme od sebe s tím že tam je věta že ani rozvodem se nic nemění. No a teď jsme se s manželem domluvili a podali žádost o rozvod. Majetek mezi sebou máme dávno vyřešen . Ale chtějí po nás nějaké majetkové vyrovnání. Musíme mít sebou nějaký mezi sebou napsaný papír nebo stačí jen tak říct že máme vše vypořádáno?? 

Moc děkuj
odpověď aktualizováno: 24. 1. 2023
Dobrý den,

pokud se rozvádíte nesporně (tj. dohodou obou manželů), tak je soud povinen po vás požadovat i písemnou dohodu o rozdělení majetku. Není to však nic složitého, takovouto dohodu si můžete snadno připravit on-line v našem Průvodci rozvodem (pokud už dohodu o rozvodu i o dětech máte, stačí si vygenerovat a vytisknout jen dohodu o majetku).

Do dohody o majetku je třeba uvést vždy alespoň jak bude naloženo s vybavením společné domácnosti (i když ta je již dávno pryč) - stačí například uvést, že si vše ponechá ten, u nějž je v okamžiku rozvodu daná věc v držení. Pokud máte společné účty, úvěry, nebo například nemovitosti, auta či další majetek, doporučujeme je rovněž do dohody uvést. Když to obě strany podepíšou, soud nebude řešit co je obsahem té dohody a zkrátka Vás rozvede. Tu dohodu ale musíte soudu doručit, včetně splnění všech náležitostí (podrobnosti o správném podání, ověřování podpisů, kolku apod. se dozvíte na záložce "Odeslat" na konci Průvodce).

S pozdravem

tým Rozvod-poradna.cz
Více informací

Do společného jmění manželů (SJM) patří veškerý majetek nabytý během manželství, s výjimkou majetku pořízeného před sňatkem, dědictví a darů výlučně jednoho z manželů. SJM zahrnuje společné vybavení domácnosti, nemovitosti, auta, hypotéky a dluhy. Při rozvodu se tento majetek dělí rovným dílem bez ohledu na výši příjmů jednotlivých manželů. Pokud jeden z manželů investoval do majetku druhého, má nárok na polovinu těchto investic, což může být problematické prokázat u soudu. Hypotéky při rozvodu mohou komplikovat situaci, ale možné řešení je prodej nemovitosti nebo splátkový kalendář.

Více ...

Více ...

Články k tématu
  • Dělení majetkuCo to je SJM a jak se dělí majetek manželů po rozvodu
  • Kolik stojí rozvodCena za rozvod závisí zejména na tom, zda máte dohodu. Může to být pár tisíc, ale může vás to i zruinovat.
  • Dohoda o majetkuCo by měla obsahovat dohoda o vypořádání SJM a jak ji správně sepsat
  • Jak se rozvéstPopis průběhu rozvodového řízení
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?