Poradna

Z vašich dotazů na téma: nesporný rozvod, dělení majetku

Uvádět do dohody o majetku i
bankovní účty a
kontokorenty?

Články k tématu
otázka dotaz z: 20. 7. 2022
Dobrý den,

rád bych se Vás zeptal na nejasné věci při vyplňování formuláře na Vašem webu. 

1) Chceme oba nejjednodušší nesporný rozvod. Pokud neuvedeme majetek vůbec (máme leda tak vybavení bytu apod), a nechceme to řešit a jsme schopni se po rozvodu domluvit. Jak toto řešit v majetkovém vypořádání? Co se neuvede, to se neřeší atd?.. 

2) Chceme si dál nechat naše bankovní účty, každý své (každý na své jmeno). Toto tedy uvedeme do majetku a přiřadí se jednoduše, že ten a ten účet si ponechá manžel/ka a je to? 

3) Závazky. Jak řešit bankovní účet s kontokorentem? Je to majetek (jako bank. účet) nebo zařadit mezi závazky? Uvádí se vůbec? Jedná se o situaci, kdy má manžel kontokorent načerpán na 15tis. Kč, ale chce si ho ponechat (a sám pak zaplatit) a neřešit v rozvodovém řízení..idálně ani neuvádět částku načerpání atd atd..

Jde nám opravdu o nejlehčí variantu, co se týče "papírů".. 

Děkuji moc

odpověď aktualizováno: 22. 7. 2022
Dobrý den,

1) u nesporného rozvodu musíte dohodu o majetku soudu předložit, jinak vás nesporně nerozvede - takže vyplnit ji je potřeba. Ale jinak platí co uvádíte, tedy "co se neuvede, se neřeší" - tzn. do dohody uveďte jen položky, které uznáte za vhodné s ohledem na vzájemnou důvěru pro období po rozvodu. Zejména tedy zásadnější majetkové hodnoty, úvěry a podobně.

2) ano, doporučujeme je tam uvést a rozdělit, který komu připadne, rozdělení prostředků na účtech by jinak neodpovídalo stavům účtů

3) řekl bych, že kontokorent je nerozlučně spjat s běžným účtem, takže je vlastně jeho součástí - proto bych jej zvlášť neuváděl, je závazkem toho, komu patří daný účet. Přesněji by bylo možné to říct po studiu příslušných obchodních podmínek vaší banky. 

S pozdravem tým

Rozvod-poradna.cz
Více informací

Postup rozvodu závisí na schopnosti manželů dohodnout se. Pokud se manželé dohodnou na rozvodu, péči o děti i rozdělení majetku, jde o nesporný rozvod, který je rychlý a méně komplikovaný. Pokud dohoda není možná, následuje sporný rozvod, který může trvat roky, zahrnuje složitá soudní řízení a přináší nejistotu a finanční rizika.

Více ...

Více ...

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?