Poradna

Články k tématu

Z vašich dotazů na téma: výživné na děti, výživné rozvedeného manžela, co lze nárokovat

Může po mně manželka
žádat výživné 14 let
zpětně?

otázka
Kdy po mě bývalá manželka může žádat výživné. Jsme rozvedení 14let.Má právo po mě ještě žádat nějaké peníze.Děkuji za odpověď.
odpověď
Dobrý den. Z Vašeho dotazu není zřejmé, na jaké výživné se ptáte. U výživného na děti měsíční splátky splatné do 31.12.2013 se promlčují v desetileté lhůtě, měsíční splátky od 1.1.2014 se promlčují v tříleté lhůtě. U výživného na rozvedeného manžela, o tom by musel rozhodovat soud, a lze očekávat, že po tak dlouhé době by soud výživné zpětně nepřidělil. S pozdravem tým Rozvod-poradna.cz
Další otázky na dané téma
Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

A jaký bude ten váš rozvod?

Jen pár kliknutí vás dělí od rozvodových dokumentů připravených "na míru" pro váš případ. Rozvodové dokumenty ke stažení a podrobné instrukce co s nimi - to je Průvodce rozvodem.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
V případě, že nezletilé děti spolu máte, bude potřeba před samotnou žádostí o rozvod podat návrh na úpravu poměrů dětí po rozvodu (je součástí tohoto průvodce - bude vytvořen v dalších krocích).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .