Poradna

Články k tématu

Z vašich dotazů na téma: výživné na děti, dělení majetku, co lze nárokovat

Může nová partnerka
manžela ohrozit majetek
psaný na děti?

otázka
Dobrý večer

chtěla jsem se zeptat ,jsem 8 let rozvedená ,společně jsme s bývalým manželem postavili dům,kde jsem při rozvodu přepsána svoji polovinu na děti,které jsme měli společné.Manžel si po čase do domu přivedl přítelkyni,které hodně záleží na domě,tak jsem se chtěla zeptat,protože bývalý manžel svoji polovinu na děti nepřespsal,jestli by nová paní měla nárok na objekt,kdyby se s bývalým manželem něco stalo? Nechci,aby synové o dům přišli.
odpověď
Dobrý den,

když je majetek ve vlastnictví nezletilých dětí, tak jakýkoliv jeho převod musí být schválen soudně - soud v takovém  případě stanovuje neutrálního opatrovníka (mimo rodiče). Většinou  např. OSPOD. Měla byste tedy prostor se k případnému převodu včas vyjádřit a případně jej rozporovat.

Bývalý manžel si pak samozřejmě se svou polovinou může dělat co chce.

S pozdravem

tým Rozvod-poradna.cz

Další otázky na dané téma
Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

A jaký bude ten váš rozvod?

Jen pár kliknutí vás dělí od rozvodových dokumentů připravených "na míru" pro váš případ. Rozvodové dokumenty ke stažení a podrobné instrukce co s nimi - to je Průvodce rozvodem.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
V případě, že nezletilé děti spolu máte, bude potřeba před samotnou žádostí o rozvod podat návrh na úpravu poměrů dětí po rozvodu (je součástí tohoto průvodce - bude vytvořen v dalších krocích).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .