Poradna

Z vašich dotazů na téma: výživné na děti, dělení majetku, co lze nárokovat

Může nová partnerka
manžela ohrozit majetek
psaný na děti?

Články k tématu
otázka dotaz z: 10. 11. 2022
Dobrý večer

chtěla jsem se zeptat ,jsem 8 let rozvedená ,společně jsme s bývalým manželem postavili dům,kde jsem při rozvodu přepsána svoji polovinu na děti,které jsme měli společné.Manžel si po čase do domu přivedl přítelkyni,které hodně záleží na domě,tak jsem se chtěla zeptat,protože bývalý manžel svoji polovinu na děti nepřespsal,jestli by nová paní měla nárok na objekt,kdyby se s bývalým manželem něco stalo? Nechci,aby synové o dům přišli.
odpověď aktualizováno: 13. 11. 2022
Dobrý den,

když je majetek ve vlastnictví nezletilých dětí, tak jakýkoliv jeho převod musí být schválen soudně - soud v takovém  případě stanovuje neutrálního opatrovníka (mimo rodiče). Většinou  např. OSPOD. Měla byste tedy prostor se k případnému převodu včas vyjádřit a případně jej rozporovat.

Bývalý manžel si pak samozřejmě se svou polovinou může dělat co chce.

S pozdravem

tým Rozvod-poradna.cz

Více informací

Děti jsou bohužel tím, kdo rozvodem rodičů nejvíce trpí. Jejich poměry (výchovu a výživu) je nutné ještě před samotným rozvodem. Dohoda rodičů ohledně dětí je zásadní, protože soud upřednostňuje řešení, které děti nejméně postihne, a pokud se rodiče nedohodnou, soudní řízení může trvat roky. Rodiče by měli dohodnout péči o děti, režim styku s druhým rodičem a výši výživného. Soudy v ČR kladou na zájmy dětí důraz, a proto je dohoda rodičů nejen žádoucí, ale často nezbytná pro hladký průběh rozvodu.

Více ...

Více ...

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?