Poradna

Z vašich dotazů na téma: nesporný rozvod, dělení majetku, postup rozvodu

Máme v dohodě o rozdělení
SJM uvádět dům, který
možná prodáme ještě před
rozvodem?

Články k tématu
otázka dotaz z: 21. 7. 2022
Dobrý den,

jeste dotaz. Rozvede nas soud pokud nejsme rok manzele? Svatba byla 30.10.2021?? Nebo musime pockat do listopadu? 

A kdyz mame hypoteku na dum, ktery mozna prodame nez bude soud mame nejaky majetek nebo nemame? Soud bude nesporny na vsem spolupracuje.

Dekuji
odpověď aktualizováno: 22. 7. 2022
Dobrý den,

měli byste opravdu počkat, jinak riskujete, že Vám to soud zamítne. Kromě podmínky rok od uzavření manželství je ještě potřeba splnit podmínku, že půl roku žijete odděleně (nevedete společnou domácnost).

Dům do dohody o rozdělení majetku zařaďte, protože dopředu nevíte, za jak dlouho nastanou právní účinky případného prodeje. Dohodu lze kdykoli zaktualizovat a soudu zaslat aktuální verzi.

S pozdravem

tým Rozvod-poradna.cz
Více informací

Postup rozvodu závisí na schopnosti manželů dohodnout se. Pokud se manželé dohodnou na rozvodu, péči o děti i rozdělení majetku, jde o nesporný rozvod, který je rychlý a méně komplikovaný. Pokud dohoda není možná, následuje sporný rozvod, který může trvat roky, zahrnuje složitá soudní řízení a přináší nejistotu a finanční rizika.

Více ...

Více ...

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?