Poradna

Články k tématu

Z vašich dotazů na téma: výživné na děti, výživné rozvedeného manžela

Kolik mi bude vyměřeno
výživné na
sedmnáctiletého syna a
můžu chtít výživné já
když jsem invalidní
důchodce?

otázka
Dobrý den,
měl bych dotaz stran výživného na 17 letého syna, zda a přibližně kollk mi bude vyměřeno pokud můj příjem je včetně inv. důchodu 10181 korun a manželčin 32500 korun a A jestli bych mohl žádat naopak o výživné po ní na svou osobu s ohledem na příjmy. Trvale bytem jinde a doposud nerozvedeni.
Děkuji
odpověď
Dobrý den,
výživné stanovuje soud individuálně, dle skutkového stavu daného případu. Nicméně existuje určité orientační měřítko, podle kterého se dá výše výživného odhadovat. Příslušnou tabulku najdete u nás na webu zde: https://www.rozvod-poradna.cz/vyzivne-deti Pokud jde o o Váš případný nárok na výživné, nárok na něj Vám skutečně vzniká. Pokud ještě nejste rozvedení, platí následující zákonná klauzule: 'Manželé mají vzájemnou vyživovací povinnost v rozsahu, který oběma zajišťuje zásadně stejnou hmotnou a kulturní úroveň.'. To znamená, že vyjdeme-li ze vzorce 'Společný výdělek za měsíc – nutné výdaje = zbylé finance' - pak na polovinu této částky pak má každý z Vás nárok. Částka, o kterou příjmy Vaší manželky tuto částku převyšují, by pak měla být Vaším výživným, na které máte nárok. Nezapomeňte, že mezi Vaše 'nutné výdaje' patří i peníze na obživu dítěte (tj. částka spočítaná jako Vámi placené výživné na dítě, plus potenciální výživné na dítě z manželčiných příjmů, i když v reálu je ona Vám neplatí - předpokládá se však, že protože má dítě v péči, tak takovouto částku na obživu dítěte ve skutečnosti každý měsíc vynakládá).
S pozdravem
tým Rozvod-poradna.cz
Další otázky na dané téma
Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

A jaký bude ten váš rozvod?

Jen pár kliknutí vás dělí od rozvodových dokumentů připravených "na míru" pro váš případ. Rozvodové dokumenty ke stažení a podrobné instrukce co s nimi - to je Průvodce rozvodem.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
V případě, že nezletilé děti spolu máte, bude potřeba před samotnou žádostí o rozvod podat návrh na úpravu poměrů dětí po rozvodu (je součástí tohoto průvodce - bude vytvořen v dalších krocích).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .