Poradna

Články k tématu

Z vašich dotazů na téma: naše služby, rychlost rozvodu, postup rozvodu

Jsou vaše šablony dokumentů
použitelné pro všechny
soudy v ČR?

otázka
Mám prosbu. Pokud se s manželkou domluvím na vypořádání majetku, dětech atd formou dohody a použiji vaši žádost. Je vaše žádost dostatečná pro všechny okresní soudy v ČR. Jaký další postup následuje? Je nutný k rozvodu právník? Probíhá další průzkumné řízení ze strany soudu? Jak celý proces dlouho trvá a co je potřeba všechno absolvovat?
děkuji
S pozdravem
odpověď
Dobrý den,
mělo by to být dostatečné pro všechny soudy v ČR. V případě nesporného rozvodu právníci potřeba nejsou, a soud manželství nijak dále nepřezkoumává. Jsou-li z manželství nezletilé děti, účastní se rozvodu OSPOD coby jejich 'zástupce'. Pokud však Vaše dohoda o uspořádání poměrů dětí po rozvodu je 'rozumná' z hlediska dětí, problém by tam být neměl. Ohledně délky celého řízení najdete informace zde: https://www.rozvod-poradna.cz/jak-dlouho-trva-rozvod V zásadě se dá říct, že v ideálním případě půjde o jediné 'stání' s účastí obou stran a OSPODu, celková délka trvání několik měsíců.
S pozdravem
tým Rozvod-poradna.cz
Další otázky na dané téma
Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

A jaký bude ten váš rozvod?

Jen pár kliknutí vás dělí od rozvodových dokumentů připravených "na míru" pro váš případ. Rozvodové dokumenty ke stažení a podrobné instrukce co s nimi - to je Průvodce rozvodem.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
V případě, že nezletilé děti spolu máte, bude potřeba před samotnou žádostí o rozvod podat návrh na úpravu poměrů dětí po rozvodu (je součástí tohoto průvodce - bude vytvořen v dalších krocích).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .