Poradna

Články k tématu

Z vašich dotazů na téma: péče o děti

Je styk s dětmi dle rozsudku
povinný?

otázka
Dobrý den, rozvedení rodiče -děti 10 a 6 let, matka se odstěhovala 250km daleko, styk s dětmi 1x/14dnů. Vlivem prostředí a jiné výchovy se děti natolik změnily, že vyjít s nimi je stále náročnější. Existuje možnost změnit formu styku na prázdninový - jaro, léto, zima ? Je povinností otce plnit rozhodnutí soudu ve smyslu povinného stýkání se s dětmi ve 14ti denním rytmu ? Děkuji za odpověď. Otec .
odpověď
Dobrý den, možnost styku s dětmi není povinnost, ale právo, čili nelze to z druhé strany vymáhat. Změnou styku s dětmi na méně častý velmi pravděpodobně nedosáhnete zlepšení vztahů s nimi - spíše právě naopak. Nicméně pokud si takovouto změnu přejete a máte to dobře promyšlené/zdůvodněné, lze toho docílit žádostí k soudu. Na toto "šablonu" nemáme, můžeme Vám však nabídnou právní služby naší spolupracující advokátky. S pozdravem tým Rozvod-poradna.cz
Další otázky na dané téma
Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

A jaký bude ten váš rozvod?

Jen pár kliknutí vás dělí od rozvodových dokumentů připravených "na míru" pro váš případ. Rozvodové dokumenty ke stažení a podrobné instrukce co s nimi - to je Průvodce rozvodem.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
V případě, že nezletilé děti spolu máte, bude potřeba před samotnou žádostí o rozvod podat návrh na úpravu poměrů dětí po rozvodu (je součástí tohoto průvodce - bude vytvořen v dalších krocích).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .