Poradna

Články k tématu

Z vašich dotazů na téma: výživné na děti, péče o děti

Je potřeba se domlouvat na
výživném, když jsme
dohodnuti na střídavé
péči?

otázka

Dobrý den,obracím se na Vás s dotazem.S přítelem se rozcházíme,mame spolu dve deti 11 a 8 let.Domluvily jsme se na střídavé péči,tyden děti budou se mnou,tyden s přítelem,tudíž není potřeba se domlouvat na výživném? když se na výchově budeme podílet stejným dílem? A je nutné někam oznamovat naší skutečnost, nebo stačí když si sepíšeme naší dohodu mezi sebou?Když nejsme manželé?

Děkuji za odpově

odpověď

Dobrý den, pokud se dokážete dohodnout a věříte si, není třeba do věci angažovat soud a případné výživné je čistě na vaší dohodě. Zvažte ovšem, zda je Vaše vzájemná důvěra taková, aby vydržela i do budoucích let, a nebo zda byste raději - pro jistotu - tuto dohodu sepsali na papír a nechali ji posvětit soudem, pak by měly obě strany do budoucna větší jistotu. Pokud byste uvažovali o písemné dohodě, lze si ji připravit v našem on-line průvodci zde: https://www.rozvod-poradna.cz/pruvodce

S pozdravem

tým Rozvod-poradna.cz

Další otázky na dané téma
Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

A jaký bude ten váš rozvod?

Jen pár kliknutí vás dělí od rozvodových dokumentů připravených "na míru" pro váš případ. Rozvodové dokumenty ke stažení a podrobné instrukce co s nimi - to je Průvodce rozvodem.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
V případě, že nezletilé děti spolu máte, bude potřeba před samotnou žádostí o rozvod podat návrh na úpravu poměrů dětí po rozvodu (je součástí tohoto průvodce - bude vytvořen v dalších krocích).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .