Poradna

Články k tématu

Z vašich dotazů na téma: výživné na děti

Je mi 18 let, rodiče žijí
odděleně. Kam se obrátit
abych dostala výživné?

otázka
Dobrý den,

je mi 18 let, moji rodiče žijí odloučeně, nepodali ještě žádost o rozvod, bydlím u matky, s otcem nevycházím a nedostávám výživné, na jakou instituci se obrátit, aby začal plnit vyživovací povinnost.

Děkuji
odpověď
Dobrý den,

jestliže rodiče žijí odděleně, není důležité, zda již podali žádost o rozvod - vyživovací povinnost k dětem mají. A to i ke zletilým, pokud se připravují na budoucí povolání (tedy studují). V takovém případě byste měla sama podat návrh k soudu na placení výživného.

V případě zájmu Vám takovýto dokument může připravit naše advokátka. Účtuje částku 1.500,- Kč plus DPH / hodina právní služby (mělo by jít řádově o cca 2 hodiny účtované práce). Pokud budete chtít tuto službu využít, prosíme o odpověď, předáme pak Váš kontakt přímo advokátce.

S pozdravem

tým Rozvod-poradna.cz
Další otázky na dané téma
Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

A jaký bude ten váš rozvod?

Jen pár kliknutí vás dělí od rozvodových dokumentů připravených "na míru" pro váš případ. Rozvodové dokumenty ke stažení a podrobné instrukce co s nimi - to je Průvodce rozvodem.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
V případě, že nezletilé děti spolu máte, bude potřeba před samotnou žádostí o rozvod podat návrh na úpravu poměrů dětí po rozvodu (je součástí tohoto průvodce - bude vytvořen v dalších krocích).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .