Poradna

Z vašich dotazů na téma: nesporný rozvod

Jde o sporný nebo nesporný
rozvod?

Články k tématu
otázka dotaz z: 3. 10. 2021

Dobrý den, oba s rozvodem souhlasíme, majetek nemáme, syn 9 let, domluveno střídavou péči 14 dnů /14 dnů. Zatím bydlení společné, bydlení v nájmu. Manželka si najde jiný. pronájem. Jedná se o sporný, nebo nesporný rozvod?

odpověď aktualizováno: 6. 10. 2021

Dobrý den, pokud jste schopni se dohodnout na rozdělení majetku a uspořádání poměrů dětí (a obě strany podepíšou písemné znění obou dohod), pak lze podat žádost o rozvod nesporný.

S pozdravem

tým Rozvod-poradna.cz

Více informací

Postup rozvodu závisí na schopnosti manželů dohodnout se. Pokud se manželé dohodnou na rozvodu, péči o děti i rozdělení majetku, jde o nesporný rozvod, který je rychlý a méně komplikovaný. Pokud dohoda není možná, následuje sporný rozvod, který může trvat roky, zahrnuje složitá soudní řízení a přináší nejistotu a finanční rizika.

Více ...

Více ...

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?