Poradna

Z vašich dotazů na téma: nesporný rozvod, postup rozvodu, rozvodové dokumenty, vzory

Jaké podmínky musíme
splnit, aby nás soud
nesporně rozvedl?

Články k tématu
otázka
Dobrý den, Žijeme zatím s manželkou ve společné domácnosti, jednak kvůli dětem a jednak z důvodu, že se nemá ani jeden z manželů kam odstěhovat, ale chceme se rozvést a chtěl bych vědět jaké jsou zákonné podmínky pro podání rozvodových papírů. Na péči o děti a majetkovém vyrovnání jsme domluvení. Máme rozdělenou domácnost, každý obývá jednu místnost v bytě a o hospodaření domácnosti se taktéž dělíme rovným dílem. Můžu již nyní podat žádost o rozvod?

Děkuji

S pozdravem
odpověď
Dobrý den,

podmínkou pro nesporný rozvod je, že od svatby uplynulo alespoň 12 měsíců a že spolu alespoň 6 měsíců nežijete. Tím se myslí, že nevedete intimní život, a vedete oddělené domácnosti, byť můžete sdílet společný byt/dům. Pokud toto splňujete, je potřeba podat k soudu nejprve dohodu o poměrech dětí, a teprve po jejím schválení soudem lze podat ostatní rozvodové papíry.

Když si rozodové dokumenty připravíte v našem on-line průvodci, budete mít u každého dokumentu i podrobné instrukce jak a kam jej podat, jaký je potřeba kolek, které podpisy musí být ověřeny, jaké další důkazy přiložit a podobně. Jen při splnění všech náležitostí bude rozvod hladkdý a relativně rychlý.

S pozdravem

tým Rozvod-poradna.cz
Další otázky na dané téma

Přidat dotaz

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?