Poradna

Články k tématu

Z vašich dotazů na téma: péče o děti, výživné na děti

Jak řešit výživné dětí
při střídavé péči, kdy
děti jsou u obou rodičů
stejný čas?

otázka
dobrý den,

budeme se s manzelkou rozvadet. Dohodli sme se na střídavé péči, deti budou u kazdeho z nas stejny čas. Zajímalo by mě jak se v tomto případě stanovuje výživné... 

Děkuji a s pozdravem
odpověď
Dobrý den,

v takovém případě jde většinou o dohodu obou rodičů, a dohodnout se můžete v zásadě jakkoli. Pokud nechcete jeden druhému nic platit, tak do sekce o výživném se dá výživné, které musí platit jeden rodič druhému, a ve stejné výši i výživné, které musí platit druhý prvnímu. V reálu se pak nic nevyplácí, protože obě částky se započtou. Každopádně celková výše výživného by vždy měla odpovídat věku a potřebám každého dítěte, takže ta částka nemůže být nulová, ale ani příliš nízká. 

Potřebnou dohodu o péči o děti a o výživném si můžete snadno připravit v našem on-line průvodci zde: https://www.rozvod-poradna.cz/pruvodce

S pozdravem

tým Rozvod-poradna.cz
Další otázky na dané téma
Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

A jaký bude ten váš rozvod?

Jen pár kliknutí vás dělí od rozvodových dokumentů připravených "na míru" pro váš případ. Rozvodové dokumenty ke stažení a podrobné instrukce co s nimi - to je Průvodce rozvodem.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
V případě, že nezletilé děti spolu máte, bude potřeba před samotnou žádostí o rozvod podat návrh na úpravu poměrů dětí po rozvodu (je součástí tohoto průvodce - bude vytvořen v dalších krocích).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .