Poradna

Články k tématu

Z vašich dotazů na téma: postup rozvodu, péče o děti

Žena s dcerou odjela, co mám
dělat?

otázka

sme manzele 15 let, zena se sebrala a odjela s dcerou 15 let. meli sme jedno konto na ktere jsem posilal jak vul celou vyplatu a ted v tyhle dobe corona nemam ani floka...

co mam delat?

zena nekomunikuje...

odpověď

Dobrý den, máte každopádně nárok pravidelně se s dcerou stýkat. Pokud manželka nekomunikuje, lze podat ihned žádost k soudu o styku s nezl. dětmi, tyto věci soud řeší obratem, s rozhodnutím v řádu několika málo týdnů. Vřele doporučujeme nepřerušit styky s dcerou, budete mít šanci jí vysvětlit věc ze svého p ohledu (ideálně však bez invektiv vůči manželce, které by dcera mohla vnímat jako argument spíše proti vám). V ostatních věcech je každá rada drahá, ideální je naznačit manželce že je to na rozvod a pokusit se o rozvod dohodou. Rozvod bez dohody je o dost složitější a trvá déle, stejně tak výsledky nejsou tak dobré pro obě strany, jako když dojde k dohodě, takže doporučujeme věnovat snaze o dohodu co nejvíc energie. Můžeme doporučit k přečtení některé články na našem webu, např: https:// www.rozvod-poradna.cz/jak-na-rozvod-manzelstvi-postup

S pozdravem

tým Rozvod-poradna.cz

Další otázky na dané téma
Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

A jaký bude ten váš rozvod?

Jen pár kliknutí vás dělí od rozvodových dokumentů připravených "na míru" pro váš případ. Rozvodové dokumenty ke stažení a podrobné instrukce co s nimi - to je Průvodce rozvodem.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
V případě, že nezletilé děti spolu máte, bude potřeba před samotnou žádostí o rozvod podat návrh na úpravu poměrů dětí po rozvodu (je součástí tohoto průvodce - bude vytvořen v dalších krocích).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .