Poradna

Z vašich dotazů na téma: postup rozvodu

Splácím po rozvodu dluh za
manžela, jak jej donutit
zaplatit?

Články k tématu
otázka

Dobry den.Obracim se na vas o pomoc o informace jak mam postupovat v me komplikovane situaci.Jsem rozvedena od roku 2017,vice jak 3 roky.Exmanzel je ve vykonu trestu od roku 2016 a rozvod probihal s Pravnim zastupem.V roce 2019 jsem nahodne zjistila z Registru dluzniku ze vznikl dluh za dobu manzelstvi.Nehoda.Nikdy jsem nevlastnila ridicsky prukaz ale automobil byl napsany na me jmeno.Vozidlo ridil a pouzival pouze exmanzel.Sama jsem Exekutora oslovila a platim splatky kazdy mesic.Jak mam postupovat prosim aby si polovinu dluhu uhradil i Exmanzel.

odpověď

Dobrý den Moniko,  jediná možnost je uplatnit pohledávku u bývalého manžela (ale pozor na její možné promlčení, které je 3leté). Tedy nejdříve písemně vyzvat manžela k úhradě požadované částky a pokud nesplní, uplatnit to prostřednictvím soudní žaloby. Kvůli možnému promlčení doporučujeme tento případ řešit s advokátem, který se Vám na věc podívá podrobně, abyste u soudu zbytečně nežalovala něco, co pak nebude vymahatelné nebo nebude velká naděje ve sporu uspět.  Držíme Vám palce. 

S pozdravem,

tým Rozvod-poradna.cz

Další otázky na dané téma

Přidat dotaz

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?