Poradna

Články k tématu

Z vašich dotazů na téma: postup rozvodu, rychlost rozvodu, nesporný rozvod

Proběhl soud o děti, za jak
dlouho můžeme očekávat že
nás rozvedou?

otázka
Dobrý den,

s manželem se rozvádíme, vše probíhá dohodou a pomohl nám právník. Před 3 týdny proběhl soud ohledně naší společné 4 leté dcery, který proběhl v klidu a na všem jsme se domluvili. Chci se zeptat, jaký je další postup? Právník za nás podával žádost o rozvod pouze písemně, abychom se nemuseli zúčastnit rozvodu před soudem osobně. Právník už s námi nekomunikuje, že je vše vyřízené. A mě zajímá, co mohu momentálně očekávat a především kdy budeme konečně rozvedeni. Nevím jaké jsou u čeho lhůty. Děkuji,
odpověď
Dobrý den,

rozvodové řízení probíhá vždy za osobní účasti obou manželů, takže můžete očekávat, že si Vás soud pozve k osobnímu jednání - bez toho se rozvod zřejmě neobejde.

Jak dlouho bude soudu trvat, než jednání nařídí, to nelze přesně odhadnout, bývá to několik měsíců, někdy i půl roku (viz. např. článek zde: https://www.rozvod-poradna.cz/jak-dlouho-trva-rozvod)

Ohledně postupu rozvodového řízení doporučujeme přečíst náš text zde: https://www.rozvod-poradna.cz/jak-na-rozvod-manzelstvi-postup.

S pozdravem

tým Rozvod-poradna.cz
Další otázky na dané téma
Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

A jaký bude ten váš rozvod?

Jen pár kliknutí vás dělí od rozvodových dokumentů připravených "na míru" pro váš případ. Rozvodové dokumenty ke stažení a podrobné instrukce co s nimi - to je Průvodce rozvodem.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
V případě, že nezletilé děti spolu máte, bude potřeba před samotnou žádostí o rozvod podat návrh na úpravu poměrů dětí po rozvodu (je součástí tohoto průvodce - bude vytvořen v dalších krocích).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .