Poradna

Z vašich dotazů na téma: postup rozvodu, dělení majetku

Přepis nemovitosti na
manžela realizovat před
rozvodem nebo až po?

Články k tématu
otázka

Dobrý den, mám ještě dotaz k převodu vlastnictví. Máme ve společném vlastnictví zahradní chatu v hodnotě 200.000,- kč. Pokud chci převést vlastnické právo jen na manžela, stačí podat vklad na katastrální úřad? A návrh na rozvod mám vyřizovat před tímto převedením nebo je možné tuto věc vyřizovat i po podání žádosti o rozvody Předem děkuji za odpověď,

S pozdravem

odpověď

Dobrý den, pokud se rozvádíte nesporným způsobem (dohodou), je přílohou návrhu na rozvod dohoda o vypořádání společného jmění manželů. V té můžete situaci vyřešit, po rozvodu manželství (kdy předložíte dohodu a rozsudek jako přílohu návrhu na vklad), to katastr nemovitosí přepíše. Pokud se rozvádíte sporným způsobem (návrh podává jen jeden z manželů), můžete majetek do rozvodu vyřešit u notáře dohodou o změně režimu společného jmění manželů, po rozvodu rovněž dohodou o vypořádání společného jmění manželů. Ty budou podkladem pro katastrální úřad.

S pozdravem, tým Rozvod-poradna.cz

Další otázky na dané téma

Přidat dotaz

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?