Poradna

Články k tématu

Z vašich dotazů na téma: postup rozvodu, bydliště manželů

Pokud žijeme ve společné
domácnosti, jde automaticky o
sporný rozvod?

otázka

Dobrý den, pokud žijeme ve společné domáctnosti, tak automaticky jde o sporný rozvod? Je možné rozvést manželství, když žijeme ve společné domáctnosti?

odpověď

Dobrý den, podmínkou nesporného rozvodu je, že manželé spolu nežijí, tedy nevedou společnou domácnost a nemají spolu sexuální život. Pokud bydlíte v jednom bytě, ale každý v jiném pokoji a třeba podle nějakých pravidel se společně podílíte na nájmu či dalších úhradách s bydlením, sdílíte kuchyň apod., ale jinak si žijete každý po svém, je možné k nespornému rozvodu přistoupit, jen je třeba to v návrhu vysvětlit. Pokud ale spolu nakupujete a hospodaříte, příp. jinak naplňujete znaky manželství, soud vaše manželství nerozvede. 

S pozdravem,

tým Rozvod-poradna.cz

Další otázky na dané téma
Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

A jaký bude ten váš rozvod?

Jen pár kliknutí vás dělí od rozvodových dokumentů připravených "na míru" pro váš případ. Rozvodové dokumenty ke stažení a podrobné instrukce co s nimi - to je Průvodce rozvodem.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
V případě, že nezletilé děti spolu máte, bude potřeba před samotnou žádostí o rozvod podat návrh na úpravu poměrů dětí po rozvodu (je součástí tohoto průvodce - bude vytvořen v dalších krocích).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .