Poradna

Z vašich dotazů na téma: postup rozvodu, bydliště manželů

Nevadí že bydlíme zatím
spolu?

Články k tématu
otázka

Dobrý den, žijeme ve společné domácnosti a fungujeme normálně, teda ne intimně, manželka má přítele. Tudíž jde o sporný rozvod a nevadí, že bydlíme zatím spolu? Počítám, že podám Dohodu o výkonu rodičovské odpovědnosti, pak Návrh na rozvod a současně Dohodu o vypořádání společného jmění?Děkuji a pěkný den.

odpověď

Dobrý den, pokud jde o sporný rozvod, nemusí být podmínka nevedení společné domácnosti naplněna. Také dohoda o vypořádání majetku není podmínkou rozvodu (ale je vhodná, vyřeší se alespoň vše najednou).  Vždy je potřeba zahájit věc dětmi, návrh na rozvod může být podán ve stejný okamžik nebo potom. 

Hezký den, 

tým Rozvod-poradna.cz

Další otázky na dané téma

Přidat dotaz

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?