Poradna

Články k tématu

Z vašich dotazů na téma: postup rozvodu, bydliště manželů

Nevadí že bydlíme zatím
spolu?

otázka

Dobrý den, žijeme ve společné domácnosti a fungujeme normálně, teda ne intimně, manželka má přítele. Tudíž jde o sporný rozvod a nevadí, že bydlíme zatím spolu? Počítám, že podám Dohodu o výkonu rodičovské odpovědnosti, pak Návrh na rozvod a současně Dohodu o vypořádání společného jmění?Děkuji a pěkný den.

odpověď

Dobrý den, pokud jde o sporný rozvod, nemusí být podmínka nevedení společné domácnosti naplněna. Také dohoda o vypořádání majetku není podmínkou rozvodu (ale je vhodná, vyřeší se alespoň vše najednou).  Vždy je potřeba zahájit věc dětmi, návrh na rozvod může být podán ve stejný okamžik nebo potom. 

Hezký den, 

tým Rozvod-poradna.cz

Další otázky na dané téma
Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

A jaký bude ten váš rozvod?

Jen pár kliknutí vás dělí od rozvodových dokumentů připravených "na míru" pro váš případ. Rozvodové dokumenty ke stažení a podrobné instrukce co s nimi - to je Průvodce rozvodem.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
V případě, že nezletilé děti spolu máte, bude potřeba před samotnou žádostí o rozvod podat návrh na úpravu poměrů dětí po rozvodu (je součástí tohoto průvodce - bude vytvořen v dalších krocích).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .