Poradna

Z vašich dotazů na téma: sporný rozvod, postup rozvodu

Můžu požádat o rozvod i
když manžel nesouhlasí?

Články k tématu
otázka dotaz z: 21. 7. 2022
Dobrý den,

můžu požádat o rozvod,když manžel nesouhlasí a nechce žádost podepsat?

Děkuji za odpověď.
odpověď aktualizováno: 24. 7. 2022
Dobrý den,

samozřejmě ano, půjde pak o rozvod takzvaně "sporný" a soud bude zkoumat, kdo jej zapříčinil. Rozvod i dělení majetku bývají v takových případech složitější než v případě dohody - doporučujeme proto věnovat co nejvíce energie snaze o dosažení dohody, i za cenu ústupků, bývá to efektivnější než následné tahanice u soudu.

Každopádně doporučujeme vyplnit Průvodce rozvodem, který Vám ukáže, jaké dokumenty budete pro Váš rozvod potřebovat, a můžete si je snadno připravit on-line k vytištění a podání na soud.

S pozdravem

tým Rozvod-poradna.cz
Více informací

Pokud se nemůžete s manželem/manželkou dohodnout na rozvodu, bude váš rozvod složitější, zejména pokud máte nezletilé děti a společný majetek. Doporučuje se dosáhnout alespoň částečné dohody o majetku a péči o děti, aby se předešlo dlouhým soudním sporům. Na našem webu můžete jednoduše připravit vzorovou žádost o sporný rozvod, která se automaticky vyplní dle vašich údajů. Kromě samotné žádosti o rozvod je nezbytné předem vyřešit poměry dětí po rozvodu. Naše šablony a průvodci vám pomohou vyplnit potřebné dokumenty správně a podat je na příslušný soud, čímž vám usnadní celý proces rozvodu.

Více ...

Více ...

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?