Poradna

Z vašich dotazů na téma: postup rozvodu, rozvodové dokumenty, vzory

Můžeme dohody sepsat sami?

Články k tématu
otázka dotaz z: 29. 6. 2022
Dobrý den,
z Vašich stránek jsem pochopila, že k rozvodu je potřeba sepsat dohodu o vysporadaní majetku a dohodu o úprave výchovy nezletilých detí. Obě dohody můžeme s manželem sepsat sami a jen nechat ověřit podpisy? A poté přiložit k žádosti o rozvod. Není potřeba navštívit notáře/právníka?
Děkuji za odpověď.
odpověď aktualizováno: 2. 7. 2022
Dobrý den,
sami je určitě nesepisujte, má to nějaké náležitosti. Bez právníka to lze tak, že vyplníte Průvodce na našem webu a dokumenty budou pro Vás vy​​​​generovány a připraveny ke stažení a poslání na soud. Dostanete tam i instrukce, jak přesně dokumenty podat (kolky, úřední ověřování podpisů a podobně).
S pozdravem
tým Rozvod-poradna.cz
Více informací

Postup rozvodu závisí na schopnosti manželů dohodnout se. Pokud se manželé dohodnou na rozvodu, péči o děti i rozdělení majetku, jde o nesporný rozvod, který je rychlý a méně komplikovaný. Pokud dohoda není možná, následuje sporný rozvod, který může trvat roky, zahrnuje složitá soudní řízení a přináší nejistotu a finanční rizika.

Více ...

Více ...

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?