Poradna

Z vašich dotazů na téma: postup rozvodu, sporný rozvod

Může jeden z manželů
obejít toho druhého a
rozvést se i bez jeho
souhlasu?

Články k tématu
otázka
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jak se bude řešit rozvod, když jeden z manželů nesouhlasí s majetkovým vypořádáním? Nežijí spolu přes 6-7 let. Žijí odděleně, ale trvalé bydliště mají stejné. Jeden z manželů pracuje v zahraničí. Může nějakým způsobem 'obejít' toho druhého a být rozveden nebo vždy musí být u rozvodu oba?
Děkuji moc za odpověd
odpověď
Dobrý den,
pokud nemáte na rozvodu shodu, tj. nepodáváte jej společně jako nesporný, ale podá jej jen jeden z vás, tak v takovém případě Vás soud může rozvést aniž by se řešilo majetkové vypořádání.  Zkuste si vyplnit našeho Průvodce rozvodem, tam uvidíte, jak ve Vašem případě bude rozvod probíhat, jaké dokumenty budete potřebovat, a budete si je moci 'naklikat' on-line a připravit rovnou k podání na soud.
S pozdravem
tým Rozvod-poradna.cz
Další otázky na dané téma

Přidat dotaz

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?