Poradna

Články k tématu

Z vašich dotazů na téma: výživné rozvedeného manžela, co lze nárokovat

Musí platit alimenty i ten,
kdo pobírá důchod?

otázka

I když ona je práce schopna ale nechce se jí dělat, nemá žádné zdravotní problémy a on pobírá důchod, i tak jí musí platit? On se rozvádět nechce, jen se chce od ní odstěhovat, protože jí nechce živit. 

odpověď

To není takto jednoduše zodpověditelné. Soud by jistě zohlednil i to, že se někdo neživí ačkoli by mohl, takže se určitě nedá jen tak jednoduše říct, že platit by měl manžel. Toto jsou však věci, které by byly na individuálním posouzení soudu, my je nedokážeme předjímat. Ideální je, jako vždy, pokusit se dosáhnout dohody.

tým Rozvod-poradna.cz

Další otázky na dané téma
Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

A jaký bude ten váš rozvod?

Jen pár kliknutí vás dělí od rozvodových dokumentů připravených "na míru" pro váš případ. Rozvodové dokumenty ke stažení a podrobné instrukce co s nimi - to je Průvodce rozvodem.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
V případě, že nezletilé děti spolu máte, bude potřeba před samotnou žádostí o rozvod podat návrh na úpravu poměrů dětí po rozvodu (je součástí tohoto průvodce - bude vytvořen v dalších krocích).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .