Poradna

Z vašich dotazů na téma: sporný rozvod

Manželka se chce rozvést ale
já ne - co máme dělat?

Články k tématu
otázka dotaz z: 29. 6. 2022
Dobrý den,
manželka chce požádat o rozvod, ale já s tím nesouhlasím pořád ji miluji. Tvrdí že příliš piji (já si to nemyslím) a proto se hádáme. To je sice pravda, že se v poslední době nějak hádáme, ale jen kvůli hloupostem (z mého pohledu). Po poslední "hádce" (spíše výměně názorů) mi oznámila že už ke mě nic necítí a že podá žádost o rozvod. A to vše z ničeho nic, neviděl jsem žádné náznaky. Snažil jsem se vysvětlit že mám 2 možnosti odreagování z práce. Ty jsou intimní život nebo pivko s kamarády. Bohužel první možnost mi dávala jen příležitostně tak jsem se uchyloval ke druhé možnosti a to už bylo zase špatně. Jsem ochotný se změnit i se o to snažím ale pořád si stojí za rozvodem.
Děkuji za odpověď a zároveň se omlouvám za chaotické vysvětlení mého problému nevím jak jinak bych to vysvětlil
odpověď aktualizováno: 30. 6. 2022
Dobrý den,
z Vašeho popisu se zdá, že nejlepším řešením (z Vašeho pohledu) by mohlo být pokusit se vyhledat manželskou poradnu a pokusit se o zachování manželství a odstranění "třecích ploch" vzájemným vysvětlením názorů a postojů. Je zřejmé, že Vaší manželce připadají důležité věci, které Vám ne - stálo by zato je rozebrat a pokusit se zjistit, jak problémy překonat. 
S pozdravem
tým Rozvod-poradna.cz
Více informací

Pokud se nemůžete s manželem/manželkou dohodnout na rozvodu, bude váš rozvod složitější, zejména pokud máte nezletilé děti a společný majetek. Doporučuje se dosáhnout alespoň částečné dohody o majetku a péči o děti, aby se předešlo dlouhým soudním sporům. Na našem webu můžete jednoduše připravit vzorovou žádost o sporný rozvod, která se automaticky vyplní dle vašich údajů. Kromě samotné žádosti o rozvod je nezbytné předem vyřešit poměry dětí po rozvodu. Naše šablony a průvodci vám pomohou vyplnit potřebné dokumenty správně a podat je na příslušný soud, čímž vám usnadní celý proces rozvodu.

Více ...

Více ...

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?