Poradna

Z vašich dotazů na téma: sporný rozvod

Manžel vyhrožuje, že mně
zbaví milovaného psa - co
mám dělat?

Články k tématu
otázka dotaz z: 14. 11. 2022
Dobrý den, 

touto cestou, bych Vás chtěla požádat o radu. S manželem jsme si pořídili psa německého ovčáka. Od chvíle co jsme si naši fenečku jsem s ní každý den. Nebyla jsem s ni pouze 13 dní kdy jsem ležela v porodnici. A manžel mi teď vyhrožuje, že pokud budu dělat nějaké problémy s našimi dcerami (5 měsíců). Podá trestní oznámení za krádež psa. Je sice napsaná na úřadě na něj, ale žádnou kupní smlouvu nemáme. On si ji moc nevšímal. Ja s ni neznám na cvičák, na veterinu atd. Je ji 8 měsíců. Bohužel nemáme vyřešené vůbec nic ani děti, ani majetek. On nechce nic řešit. 

Předem děkuji za odpověď. 

Hezký den
odpověď aktualizováno: 17. 11. 2022
Dobrý den,

pokud se Váš manžel takto chová, je to známka toho, že mu na dětech velmi záleží a velmi se obává toho, že by je ztratil. Nejde tedy o to, že by Vám chtěl ubližovat, ale bojí se ztráty dětí. Doporučujeme spolu probrat, zda opravdu chcete rozvod, a pokud ano, tak naznačit, že jste ochotna se domluvit ohledně dětí i majetku a obě strany byste se měly ubezpečit, že si nechcete vzájemně dělat problémy, ale chcete se prostě co nejjednodušeji rozvést. Jen tak se můžete vyhnout dalším eskalacím a zbytečným problémům.

Je to vše o komunikaci - byť je to náročné, stojí to za to.

S pozdravem


tým Rozvod-poradna.cz
Více informací

Pokud se nemůžete s manželem/manželkou dohodnout na rozvodu, bude váš rozvod složitější, zejména pokud máte nezletilé děti a společný majetek. Doporučuje se dosáhnout alespoň částečné dohody o majetku a péči o děti, aby se předešlo dlouhým soudním sporům. Na našem webu můžete jednoduše připravit vzorovou žádost o sporný rozvod, která se automaticky vyplní dle vašich údajů. Kromě samotné žádosti o rozvod je nezbytné předem vyřešit poměry dětí po rozvodu. Naše šablony a průvodci vám pomohou vyplnit potřebné dokumenty správně a podat je na příslušný soud, čímž vám usnadní celý proces rozvodu.

Více ...

Více ...

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?