Poradna

Články k tématu

Z vašich dotazů na téma: sporný rozvod

Manžel je ve vazbě, může
se manželka nechat rozvést i
bez jeho podpisu?

otázka
Dobrý den,chtěl bych se Vás zeptat. Známá je vdaná 5 let za manžela který momentálně sedí ve vazbě (přesně nevím za co ale zřejmě znásilnění)a nechce ji podepsat rozvodové papíry.Maji spolu dvě děti.Rikal jsem jí že návrh může podat i bez souhlasu druhé strany.jak má postupovat aby vše proběhlo co nejrychleji a neprodrazovalo se to.
odpověď
Dobrý den,

ano, takto to lze, nazývá se to "sporný rozvod". Doporučujeme vyplnit Průvodce rozvodem, varianta bez dohody (sporná), a do důvodů k rozvodu pak uvést mimo jiné i informace o tom, že je ve vazbě a za co, jde o významné skutečnosti, které pomůžou žádosti o rozvod. Čím lépe zdůvodněná ta žádost o rozvod bude, tím větší bude mít šanci na uskutečnění rozvodu.

S pozdravem


tým Rozvod-poradna.cz
Další otázky na dané téma
Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

A jaký bude ten váš rozvod?

Jen pár kliknutí vás dělí od rozvodových dokumentů připravených "na míru" pro váš případ. Rozvodové dokumenty ke stažení a podrobné instrukce co s nimi - to je Průvodce rozvodem.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
V případě, že nezletilé děti spolu máte, bude potřeba před samotnou žádostí o rozvod podat návrh na úpravu poměrů dětí po rozvodu (je součástí tohoto průvodce - bude vytvořen v dalších krocích).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .