Poradna

Z vašich dotazů na téma: postup rozvodu, nesporný rozvod, dělení majetku

Manžel chce převzít
nemovitost i hypotéku na
sebe. Musíme něco dokládat
soudu kromě žádosti o
rozvod?

Články k tématu
otázka dotaz z: 22. 9. 2022
Dobrý den,

chci požádat o rozvod. S manželem mame společne hypotéku na byt,kterou si chce po rozvodu ponechat manžel,protože byt prodat nechce. Jsme domluveni že ja si z bytu odnesu jen par malých věci. Je potřeba k tomuto neco sepsat nez na soud odevzdám žádost o rozvod? 

děkuji za radu. 

Mějte hezký den
odpověď aktualizováno: 25. 9. 2022
Dobrý den,

ano, pokud jde o rozvod nesporný, je potřeba vždy soudu předložit i dohodu o vypořádání SJM, jinak Vás nesporně nerozvede a věc se bude protahovat. Doporučujeme tedy v našem on-line průvodci rozvodem vyplnit i dokument o vypořádání SJM, kde se dá označit, že hypotéku i nemovitost převezme na sebe manžel.

S pozdravm


tým Rozvod-poradna.cz
Více informací

Postup rozvodu závisí na schopnosti manželů dohodnout se. Pokud se manželé dohodnou na rozvodu, péči o děti i rozdělení majetku, jde o nesporný rozvod, který je rychlý a méně komplikovaný. Pokud dohoda není možná, následuje sporný rozvod, který může trvat roky, zahrnuje složitá soudní řízení a přináší nejistotu a finanční rizika.

Více ...

Více ...

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?