Poradna

Z vašich dotazů na téma: postup rozvodu, dělení majetku, společné jmění manželů

Máme mnoho společného
majetku, jaký bude postup
rozvodu?

Články k tématu
otázka

Dobrý den, jsem před rozvodem se ženou, nebydlíme spolu od r.2013, vzali jsme se v roce 94. Děti máme dospělé. Žena s rozvodem souhlasí, ale nemáme dohodu o rozdělení SJM. Majetku máme hodně. Ale především mi jde o to, že podnikám (OSVČ) a chci vědět, jak to bude s podn.peněž.účtem. Platím si z účtu osobní věci, jelikož se ženou nežijí a nepotkáváme se, Nechci aby to moje žena viděla. Co budu muset předložit kvůli vypořádání SJM? Pouze daň.přiznání? Je asi jedno, zda teď z účtu vyberu peníze, abych snížil částku na účtu že? Důležité je jen daň. přiznání za poslední rok?

odpověď

Dobrý den, spor o majetek je komplikovaná, dlouho trvající, a hlavně nákladná věc. Doporučujeme se dohodnout i za cenu zdánlivě velkých ústupků. Vaše manželka má dle zákona nárok na polovinu všeho, co jste za trvání manželství vydělal, plus pokud jste tu firmu založil za trvání manželství, tak má nárok i na polovinu obchodního podílu v té firmě - musel byste ji tedy vyplatit. Co bude potřeba konkrétně u případného soudního sporu dokládat, není nijak předepsáno a záleží to případ od případu. Záleží v zásadě spíše na Vás a na Vaší manželce než na soudu, jak kdo budete soud přesvědčovat a jaké důkazy budete předkládat, že něco patří nebo nepatří do SJM.  Pokud byste se pouštěl do sporu o majetek, doporučujeme obrátit se na právníka.

S pozdravem

tým Rozvod-poradna.cz

Další otázky na dané téma

Přidat dotaz

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?