Poradna

Z vašich dotazů na téma: výživné rozvedeného manžela, výživné na děti, nesporný rozvod

Mám právo na nějaké
výživné když jsem na
mateřské?

Články k tématu
otázka
Dobry den, je mozne udelat rozvod dohodou - dite do pece pouze matce - manzel o nej nema zajem. Majetek spolecny nemame zadny. Na me je napsána nemovitost ale tu jsem dostala darem pred svatbou. Koupili jsme si auto je napsane na manzela a Ja o nej zajem nemam. Mam pravo na nejake výživné kdyz jsem na materske? Dekuji
odpověď
Dobrý den, samozřejmě, rozvod dohodou je možné udělat. Podmínkou v takovém případě je pouze to, že manželství musí trvat alespoň rok, a alespoň půl roku musíte žít odděleně (lze žít v jednom bytě/domě, ale je třeba vést oddělené domácnosti a intimně nežít). Podmínkou je, že budete mít dohodu o péči o dítě. Dohodu o vypořádání majetku v takovém případě není nutné uzavřít. Potřebné rozvodové dokumenty si můžete připravit on-line v našem Průvodci. Stačí naklikat parametry vašeho rozvodu (v kroku o majetku zvolte že nemáte dohodu o SJM a že jste schopni se dohodnout - v dalším kroku pak uvidíte, že příprava dokumentu o dělení majetku je jen dobrovolná, není nutné dokument realizovat). Výživné byste určitě měla dostávat na obživu dítěte, a pravděpodobně i na Vás (pokud jste na mateřské a manžel pracuje, tak je povinen Vás zabezpečit tak, abyste měla podobnou životní úroveň jako on). O výši obojího výživného byste se měli předem dohodnout - Průvodce Vás navede na možnosti. S pozdravem tým Rozvod-poradna.cz
Další otázky na dané téma

Přidat dotaz

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?