otázka
dotaz z: 29. 6. 2022
Dobrý den,ještě by měl mit dotaz k rozvodu. jsem spolumajitelem 2 firem, jednu jsme založily před svadbou, druhou během manželstvi. Zda má nárok manželka na čast z meho podilu ve firmě?
odpověď
aktualizováno: 30. 6. 2022
Dobrý den,
k Vašim dotazům: - ohledně soudu kam dokumenty podat - podávat by se mělo tam, kde bylo poslední společné bydliště manželů (nezáleží tedy na Vašem současném trvalém pobytu). Pokud automaticky doplněná adresa soudu neodpovídá, můžete si ji upravit ručně po stažení dokumentů ve formátu DOCS (lze upravit ve Wordu) - ohledně toho jak podepsat, co ověřit, a jak podat na soud - vše potřebné se dozvíte u daného dokumentu na záložce "Odeslat" - chcete-li přidat nějaké další body do majetkového vyrovnání (placení kroužků apod.), bude potřeba dokumenty upravit "na míru". V takovém případě nám prosím zašlete podrobné podklady e-mailem. Pošleme Vám platební údaje a věc předáme k vyřízení naší advokátce. Sazba u ní činí 2 000,- Kč/h + DPH. - doporučujeme prázdniny ze smlouvy nemazat, v případě dohody je potřeba, aby si rodiče důvěřovali a respektovali rodičovskou odpovědnost toho druhého, jinak do budoucna hrozí problémy. Styk s dětmi o prázdninách bývá standardní součástí většiny dohod o styku s dětmi. - ohledně firmy: to je příliš složitá otázka, která se nedá takto jednoduše posoudit, bude to na rozhodnutí soudu.
S pozdravem
tým Rozvod-poradna.cz
Více informací
Do společného jmění manželů (SJM) patří veškerý majetek nabytý během manželství, s výjimkou majetku pořízeného před sňatkem, dědictví a darů výlučně jednoho z manželů. SJM zahrnuje společné vybavení domácnosti, nemovitosti, auta, hypotéky a dluhy. Při rozvodu se tento majetek dělí rovným dílem bez ohledu na výši příjmů jednotlivých manželů. Pokud jeden z manželů investoval do majetku druhého, má nárok na polovinu těchto investic, což může být problematické prokázat u soudu. Hypotéky při rozvodu mohou komplikovat situaci, ale možné řešení je prodej nemovitosti nebo splátkový kalendář.
Více ...
Více ...