Poradna

Z vašich dotazů na téma: postup rozvodu, rychlost rozvodu, nesporný rozvod

Lze se rozvést, když jsme se
vzali teprve před měsícem?

Články k tématu
otázka dotaz z: 4. 9. 2022
Dobrý den, 
Měla bych na Vás dotaz ohledně rozvodu. S partnerem jsme spolu delší dobu a před měsícem jsme se vzali. Bohužel nastaly určité problémy a tudíž manželství chceme ukončit. Mame spolu jedno dítě, ale žádný společný majetek. Jak mám postupovat v tomto případě? Je to vůbec možné se tak brzy rozvést aniž by se zkoumal důvod? 
Děkuji
odpověď aktualizováno: 5. 9. 2022
Dobrý den,

pokud jste na rozvodu dohodnuti, můžete požádat o rozvod takzvaně "nesporně", to znamená, že soud nebude zkoumat příčiny rozvodu a rozvod schválí. V takovém případě je však podmínka, že musíte být alespoň rok po svatbě a půl roku "od sebe", tj. hospodařit odděleně. Podrobnosti k postupu naleznete zde: https://www.rozvod-poradna.cz/rozvod-manzelstvi-dohodou

V opačném případě se lze rozvést "sporně", soud pak bude zkoumat příčiny rozvratu a nakolik je opravdu potřeba vaše manželství rozvádět, byvá to složitější, trvá to déle, a výsledek není zaručen.

S pozdravem


tým Rozvod-poradna.cz
Více informací

Postup rozvodu závisí na schopnosti manželů dohodnout se. Pokud se manželé dohodnou na rozvodu, péči o děti i rozdělení majetku, jde o nesporný rozvod, který je rychlý a méně komplikovaný. Pokud dohoda není možná, následuje sporný rozvod, který může trvat roky, zahrnuje složitá soudní řízení a přináší nejistotu a finanční rizika.

Více ...

Více ...

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?