Poradna

Z vašich dotazů na téma: postup rozvodu, společné jmění manželů

Lze podat žádost o rozvod i
když manželství trvalo jen
velmi krátce?

Přidat dotaz

Články k tématu
otázka
Manželství bylo uzavřeno 7/2021. Během měsíce jsem zjistila, že manžel má obrovské dluhy, že je na něho podáno trestní oznámení za nějaký podvod a že jeho přístup k povinnostem a zodpovědnosti je nulový. Tohle zjištění vedlo k okamžitému odloučení a 9/20021 jsme se definitivně rozloučili. Společné jmění je notářsky upravené před uzavřením manželství. Před svatbou jsem byla vedena jako samoživitelka a čerpala jsem příspěvek na bydlení. Nyní na to nemám nárok, neboť se počítá příjem manžela a to i když nepracuje a od září čerpá pouze nemocenskou, navíc s jeho jakýmikoliv příjmy nemám nic společného. Ze svého platu nejsem schopná uhradit náklady na bydlení a abych měla opět nárok na státní příspěvky chtějí doklad o rozvodu. Lze podat žádost o rozvod když manželství trvalo jen tak krátce?
odpověď
Dobrý den, ano, lze to. Podmínka trvání manželství alespoň jeden rok je v zákoně pouze pro případ nesporného rozvodu. Můžete tedy podat žádost o rozvod. Můžete si ji v případě zájmu připravit on-line v našem Průvodci zde: https://www.rozvod-poradna.cz/pruvodce S pozdravem tým Rozvod-poradna.cz
Další otázky na dané téma

Přidat dotaz

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Průvodce vám pomůže vyplnit šablony rozvodových dokumentů a poskytne i návod, jak je správně zkompletovat a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?