Poradna

Z vašich dotazů na téma: postup rozvodu, dělení majetku, dluhy

Když po rozvodu nebude platit
dluhy, můžou jít
věřitelé za mnou?

Články k tématu
otázka

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, zda u soudu bude stačit když manžel vezme dluhy,které způsobil on na sebe.Souhlasí s tím.Jde mi o to zda po rozvodu,kdyby z nějakého důvodu neplatil dluhy můžou jít věřitelé zamnou.

Děkuji

odpověď

Dobrý den, na to si dejte pozor - pokud jde o dluhy, které vznikly za trvání manželství, tak budou vaše i po rozvodu (vás obou, nerozdílně), pokud nebudete mít od soudu schválenou dohodu (nebo žalobu) o rozdělení SJM. Pokud tedy manžel udělal dluhy, doporučujeme pokusit se dohodnout o rozdělení majetku (součástí je i rozdělení dluhů, tj. dohoda o tom, kdo na sebe po zániku manželství převezme dluhy).  Zkuste si přečíst text zde: https://www.rozvod-poradna.cz/majetek a následně si můžete návrh dohody o dělení SJM vygenerovat v našem on-line průvodci zde: https://www.rozvod-poradna.cz/pruvodce.

S pozdravem

tým Rozvod-poradna.cz

Další otázky na dané téma

Přidat dotaz

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?