Poradna

Z vašich dotazů na téma: postup rozvodu, dělení majetku, společné jmění manželů

Je možné se zastupovat u
soudu sama?

Přidat dotaz

Články k tématu
otázka
Dobrý den. Je možné při sporném i nesporném rozvodu manželství, kdy Manžel podává návrh za pomoci advokáta, abych se případně u soudu zastupovala sama? A jak spadá do SJM dům, který manžel koupil před sňatkem za 700 tisíc a nyní po 8 letech společného budování a rekonstrukce má tržní hodnotu cca 6.5 mil.a na tomto zhodnocení se manžel podílel finančně z běžného měsíčního příjmu a já financovala ostatní chod domácnosti. Děkují za odpověď.
odpověď
Dobrý den, možné to je, není povinnost mít advokáta. Pokud jde o SJM, tak dům je sice manželův, ale veškeré zhodnocení, které se provedlo za trvání Vašeho manželství, je společné, tedy máte nárok na jeho polovinu. Soud by mohl ovšem požadovat, abyste provedené investice nějak doložila. Doporučujeme ve Vašem případě oslovit nějakého právníka. S pozdravem tým Rozvod-poradna.cz
Další otázky na dané téma

Přidat dotaz

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Průvodce vám pomůže vyplnit šablony rozvodových dokumentů a poskytne i návod, jak je správně zkompletovat a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?