Poradna

Z vašich dotazů na téma: postup rozvodu

Jde se rozvést hladce i bez
právníků, nebo jsou
rozvodoví právníci vždy
nutní?

Články k tématu
otázka
Dobrý den,
celý průvodce jsem prošel a vyplnil. Po kontrole od Vás a doložení všech dokumentů (kopie oddacího listu, kopie rodných listů atd) včetně podpisu od obou stran. Zaplatím Vám, podám žádost na Okresní soud. Jaký je další postup soudu? Jde to hladce vyřešit pokud obě strany souhlasí i bez právníků a nebo jsou právnící vždy nutní? Jaký je postup?
Děkuji   S pozdravem
odpověď
Dobrý den,
platební údaje najdete přímo v průvodci na záložce 'Zaplatit'. Počty příloh a přesný postup podání na soud jsou na záložkách 'Vytisknout' a 'Odeslat'. Nesporný rozvod je určitě možný bez právníků, zcela stačí odevzdat předepsané dokumenty na soud, a pokud vše půjde jak má, soud by Vás mohl rozvést rovnou na místě na osobním jednání, kterého se oba zúčastníte. V zásadě soud bude hlavně zajímat, zda jsou vhodně zabezpečeny děti a je zajištěna 'kontinuita' jejich životů - chození do stejných škol, kroužků, stejné kolektivy kamarádů apod. U soudu bude přítomen OSPOD coby zástupce dětí - pokud nebude mít výhrad k Vaší dohodě, soud Vás rozvede.
S pozdravem
tým Rozvod-poradna.cz
Další otázky na dané téma

Přidat dotaz

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?