Jsme dohodnutí na částce.ostatni věci sou vyřízení. ale já ji nevěřím a chcu když ji dám peníze tak ať mám nějakej papír že půjčky nebo resty které vznikly za dobu manželství. a o nich nevím. aby si je zaplatila samá.stalo se mi ze mně tvrdila že zaplatila inkaso a vono nebylo zaplacené
Dobrý den, pokud se dokážete dohodnout, tak je to ideální situace. Doporučujeme v našem Průvodci připravit dokument Dohoda o vypořádání majetku, kde se uvede, co komu bude po rozvodu patřit, a to jak majetek, tak dluhy. Podepsaná dohoda se pak nechá schválit soudem a bude právně vymahatelná. Postupujte podle instrukcí v průvodci, není těžké si ten dokument připravit on- line, jsou tam pak i instrukce, jak jej zaslat k soudu.
S pozdravem
tým Rozvod-poradna.cz
Do společného jmění manželů (SJM) patří veškerý majetek nabytý během manželství, s výjimkou majetku pořízeného před sňatkem, dědictví a darů výlučně jednoho z manželů. SJM zahrnuje společné vybavení domácnosti, nemovitosti, auta, hypotéky a dluhy. Při rozvodu se tento majetek dělí rovným dílem bez ohledu na výši příjmů jednotlivých manželů. Pokud jeden z manželů investoval do majetku druhého, má nárok na polovinu těchto investic, což může být problematické prokázat u soudu. Hypotéky při rozvodu mohou komplikovat situaci, ale možné řešení je prodej nemovitosti nebo splátkový kalendář.
Poradna
Máte dotaz?