Poradna

Články k tématu

Z vašich dotazů na téma: postup rozvodu, výživné rozvedeného manžela

Jak přinutit manžela, který
má milenku, aby mi platil
výživné?

otázka
Dobrý den,

chtela bych se rozvést. Muž má přítelkyni,ale nemám žádné důkazy o jeho nevěře,jen s ní tráví více času. Pouze stanovil v našem manželství nová pravidla, že si můžeme každý dělat co chceme. Tedy i já. Nemám na to povahu a ničí mě to tolik, že bych chtěla raději odejít. Máme ve společném vlastnictví dům. Riskuji něco dobrovolným odejitím? Mohlo by mi to u rozvodu uškodit? Manžel dům prodat a rozdělit se odmítá. Jakou formou se ho dá přinutit,aby mi třeba něco pravidelně splácel. On mě z domu nevyhání.
odpověď
Dobrý den,

odchodem rozhodně nic neriskujete z hlediska toho, zda by vám to mohlo u soudu uškodit.

Jste-li ve vztahu, který vás ničí, rozhodně je dobré se z něj vymanit, zejména v případě, že nemáte společné děti.

Polovina SJM patří Vám, takže byste se měli pokusit najít způsob, jak majetek rozdělit. Pokud by manžel neměl peníze na vyplacení Vaší části, lze uvažovat i o splátkách, ve kterých by vám váš podíl postupně vyplácel. Rozhodně doporučujeme věnovat co nejvíce času snaze o dohodu, bývá to pro obě strany mnohem výhodnější než se pak o majetek soudit.

Podat žádost o rozvod můžete kdykoli - od okamžiku rozchodu máte nárok na výživné nerozvedené manželky.

Pokud byste chtěli rozvod nesporný, pak je to možné teprve poté, co spolu více jak šest měsíců nežijete (lze sdílet společný byt/dům, ale je potřeba vést oddělené domácnosti).

S pozdravem

tým Rozvod-poradna.cz
Další otázky na dané téma
Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

A jaký bude ten váš rozvod?

Jen pár kliknutí vás dělí od rozvodových dokumentů připravených "na míru" pro váš případ. Rozvodové dokumenty ke stažení a podrobné instrukce co s nimi - to je Průvodce rozvodem.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
V případě, že nezletilé děti spolu máte, bude potřeba před samotnou žádostí o rozvod podat návrh na úpravu poměrů dětí po rozvodu (je součástí tohoto průvodce - bude vytvořen v dalších krocích).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .